Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Navštivte naše nejvyšší hory - Krkonoše

Co byste to byli za českého cestovatele, kdybyste alespoň jednou ve svém životě nevyrazili do Krkonoš? Vždyť každý z nás někdy potřebuje vypnout a jen se kochat malebnou krajinou, přírodou a tichem.

 

 

 

 

 

Vyšlápněte si na Sněžku

Krkonoše jsou nejvyšším  pohořím v  České republice, a zároveň také ty nejnavštěvovanější. Není se čemu divit, je tu skutečně co vidět, například z dvaceti nejvyšších vrcholů u nás jich 15 najdete právě zde. Především se zde nachází naše nejvyšší hora Sněžka. Pokud se chystáte na její výšlap, nezapomeňte, že průměrná teplota se na vrcholu pohybuje okolo 0,2°C, jedná se tedy o nejchladnější místo v naší republice.

 

           
  Pořadí Název Výška
Hřbet  
  1. Sněžka 1603 (m.n.m.)
Východní Slezský hřbet  
  2. Luční hora 1555 (m.n.m.) Východní Český hřbet  
  3. Studniční hora 1554 (m.n.m.) Východní Český hřbet  
  4. Vysoké Kolo 1509 (m.n.m.) Západní Slezský hřbet  
  5. Stříbrný hřbet 1490 (m.n.m.) Východní Slezský hřbet  
           

 

Mnoho rozhledů

Vzhledem k velké nadmořské výšce je v Krkonoších hned několik rozhleden s krásným výhledem do okolí. Nejvyšší je rozhledna Černá hora, která se tyčí v nadmořské výši 1289 m. n. m., rozhledna Hnědý vrch je s nadmořskou výškou 1207 m. n. m. v pomyslném žebříčku hned za ní.  Co se týče stáří, nejnovějším přírůstkem je rozhledna Eliška, která byla postavena v roce 2014.

 

Hrady, zámky i muzea

Mnoho lidí se mylně domnívá, že v Krkonoších se zabaví pouze milovníci zimních sportů, faktem ale je, že i zde je k vidění mnoho velmi hezkých hradů a zámků. Pokud patříte mezi milovníky renesančních staveb, neměli byste si nechat ujít zámky Jilemnice a Horní Branná. Vaší pozornosti by ale jistě neměl uniknout ani původně gotický hrad Pecka, nebo barokní klášter v Hostinném. V něm se ukrývá i muzeum s odlitky antických soch. Není to ale jediné muzeum v Krkonoších, můžete zde totiž navštívit například i Muzeum bratří Čapků, a pojedete-li do Harrachova, narazíte na Ski muzeum, Muzeum skla a také Hornické muzeum.

 

Jedinečná místa k vidění

Krkonoše nabízí k zhlédnutí i místa, která jinde neuvidíte.  Mezi ně patří například pramen Labe ve Špindlerově mlýně, případně Mumlavské či Pančavské vodopády. Další, co byste při toulkách tímto krajem neměli minout, jsou Bozkovské jeskyně, které byly objeveny náhodou při těžbě vápence v roce 1947. Modrozelená podzemní jezírka vás jistojistě okouzlí.

 

 

 

Na lyže i snowboard

A konečně, Krkonoše jsou v neposlední řadě rájem pro nadšené lyžaře a snowboardisty. Je zde více než 600 km lyžařských běžeckých stop a velké množství známých lanových drah. V Rokytnici nad Jizerou kupříkladu naleznete nejdelší českou sjezdovku, a to Turistickou sjezdovku, o délce 3185 m. Největším a také nejnavštěvovanějším střediskem je zde SkiResort Černá Hora – Pec, které v roce 2015 dokonce překonalo hranici milionu návštěvníků! Statisticky je zde ale stále nejvíce Čechů.

 

     Mapa - openstreetmap.org
 

 

Neváhejte a vydejte se tedy poznávat krásy Krkonošského národního parku. Je jen na vás, zda vyrazíte v zimě či v létě, ochránce zdejších hor, Krakonoš, dohlédne na to, abyste odcházeli nadšení.

Autor: Kateřina Šéflová

 

 

 Ubytování v Krkonoších přes portál booking.com

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Pefu & Lukyson

 

Mohlo by vás zajímat:

Do polských Krkonoš na kole

Na druhé straně Krkonoš - Karpacz

Bozkovské dolomitové jeskyně - nejen přes léto

Pec pod Sněžkou v zimě

Přehled lyžařských zájezdů

Jánské Lázně

České hory

Herlíkovice

 

 

logo

 


Vložil/a: Daniel Česák 06.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.