Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Na kole: okolo veltruského a nelahozeveského zámku

IlusS nástupem jara může být cestování o něco pestřejší a pohyblivější. Mluvíme o cestování na kole. Občas i na našem serveru vám představíme zajímavé cyklotrasy (především ze Středních Čech), které jsme uskutečnili.

V případě, že vy sami budete mít nějakou svou oblíbenou trasu, klidně nám povídání o ní zašlete na tento email: info@radicestujeme.eu

Startujeme v Neratovicích

Úvodem musíme sdělit, že tato trasa není vhodná pro jízdu s dětmi. Důvodem je především nedostatek, nebo spíše přímo nulový počet, kvalitních cyklostezek na Neratovicku a také asi délka tratě - 53 km. Takových stezek, které by byly odděleny od silničního provozu aspoň značenými pruhy. Proto prvních pár kilometrů prakticky jedete po hlavních silnicích.

Přejedete obcí Libiš na silnici č. 9. Po cca. 800 metrech odbočíte na obec Obříství, kde po cestě narazíte na památník Bedřicha Smetany. Pokračujte po silnici 101. Po dalších pár kilometrech vás uvítá obec Chlumín. Pokračujte stále rovně, po silnici 101. Za obcí Chlumín budete odbočovat doprava na Zálezlice. Odtud je již značená známá cyklostezka č. 2. Po této stezce budete moci pokračovat např. do Ústí nad Labem anebo do Prahy.

My budeme pokračovat směrem na Prahu. Čekají vás obce Bukol, Křivousy, Dědibaby. Po celou dobu bude v dohledu Říp. Velmi blízko stezky teče Vltava.

Všestudy a zámek Veltrusy

Upřímně, až nyní se dostáváme do zajímavější krajiny - od obce Všestudy vás čeká cyklotrasa úplně oddělena od automobilového provozu. Odtud je cyklotrasa vhodná i pro rodiny s dětmi. Pojedete mezi stromy, až dojedete ke krásnému zámku Veltrusy. Zde se určitě zastavte, možná narazíte na místní pávy. Od zámku ve Veltrusech pokračujte po cyklostezce č. 2, směr další zámek, v Nelahozevsi.

Nelahozeves a první občerstvení

Cyklotrasa vede okolo dalšího zámku - v Nelahozevsi. Zámek je na mírném kopci. My však budeme šlapat směrem k trati, trasa pokračuje podél tratě. Po pár metrech narazíte na restauraci, kde se můžete občerstvit. V případě, že jedete s dětmi, určitě oceníte malé "dětské hřiště".  V restauraci vaří, lze si také zakoupit pivo a to i nealkoholické. Restaurace je připravena i na cyklisty. Poté co jste se občerstvili, pokračujte dále podél trati, zbývá kousek a budete v Kralupech nad Vltavou. Právě projíždíte nejhezčí části této trasy. Máte ujeto téměř 30 km.

Kralupy nad Vltavou

Podél Vltavy přijíždíte do Kralup nad Vltavou. Brzy narazíte na silniční most, musíte nyní opustit "polní cestu", odbočit doprava, a vyšlápnout si na most. Řeku Vltavu přejedete po mostě na druhou stranu. Poté opět pokračujete podél Vltavy. Po této trase můžete dojet až do Máslovic a dále do Prahy. My však po pár kilometrech sjíždíme z této skvělé cyklotrasy a vydáváme se opět na běžnou silnici. Odteď vás čeká nepříjemná jízda po místních komunikacích. Také u vesnice Úžice dosahujete nejvyšší nadmořské výšky na trase - ono nic moc to není, 260 m n.m.

Trasa je velmi lehká, zvládne ji i začátečník. Nastoupáte ani ne 250 metrů.

 

 

Délka trasy: 53 km

Obtížnost: Velmi lehká

Povrch: převážně asfaltový povrch, nejhůře zpevněná lesní cesta

Fotografie z trasy

Veltrusy - zámek

Zámek - Veltrusy
Nelahozeves - zámek
Nelahozeves zámek
Pohled na Vltavu podél cyklotrasy - u restaurace
Cyklotrasa - pohled na Vltavu

 

 

     
 

Ubytování v blízkosti zámku Nelahozeves - Penzion Marina Vltava

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.05.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.