Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Pražské cyklostezky: Barrandov - Radotín

Kdo se chce v těchto krásných jarních dnech vydat na výlet na  kole, kolečkových bruslích nebo i pěšky, může si tentokrát vybrat úsek na jižní trase pražských cyklostezek, a to Barrandov – Radotín.

Tato trasa patří k Vltavské levobřežní s označením A1 (proti proudu Vltavy).

Kdo chce vyjet z Barrandova, sjede k Barrandovskému mostu po A113 třeba od Teras, anebo od Garden Centra.

Kdo vyrazí ze Smíchova, dostane se pod Barrandovským mostem za Strakonickou a rovnoběžně s ní může uhánět k Radotínu.

 

Výhled z mostu Inteligence (Branický most) na řeku Vltavu se souběžnou cyklostezkou vedoucí do Radotína

 

Po pravé ruce budete mít Barrandovské terasy a Barrandovské skály, po levé ruce Strakonickou a železniční koleje a jedete vlastně po Zbraslavské, kolem čerpací stanice Robin Oil do Malé Chuchle. Zde budete mít po pravé straně Chuchelskou stráň, kam můžete odbočit, udělat si přestávku a navštívit místní ZOO koutek.

V Malé Chuchli najedete z Paroplavební na Mezichuchelskou – vpravo uvidíte kostel svatého Jana Nepomuckého. Až budete u autobusové zastávky MHD (172, 244) Starolázeňská, čeká vás dvojitá zatáčka; na konci Starolázeňské odbočíte vlevo na Dostihovou ulici, podjedete pod mostkem Strakonickou a pokračujete souběžně s ní (to už jste ve Velké Chuchli – napravo vidíte závodiště) až k Sádkám, což už jsou Lahovičky. Dříve než podjedete pod Lahovickým mostem, nenechte si ujít Vyhlídkové věže Lahovického mostu.

 


Jakmile most podjedete, dostanete se k Berounce, kolem níž pojedete téměř celou radotínskou trasu – budete prakticky kopírovat její řečiště. Cestou vás však ještě budou lákat některé zajímavosti, jako například u radotínského přístavu Paintball centrum (zastávka autobusu MHD 246). V těchto místech má Berounka hodně široké koryto. Až projedete pod Radotínským mostem, od těch míst už bude její tok o hodně užší.

 

Kdo bude mít zájem, může v blízkosti náměstí svatého Petra a Pavla (pochopitelně, až po zhlédnutí zdejšího kostela) odbočit na A11, která vede z Radotína na Zbraslav.

A ten, kdo se bude nadále držet Berounky, dorazí ke kiosku Říční lázně v ulici V lázních a je na konci cesty. Zde už jen zbývá občerstvit se něčím chutným a osvěžujícím.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

     
  Další úsek: Barrandov - Anděl
 
     

 

 

 


 

 

Mohlo by vás zajímat:  Cyklostezka Zbraslav - Jarov

Autor: Portál Praha, Creative Commons

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.