Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Pražské cyklostezky: úsek Barrandov - Anděl

Trasa pražské cyklostezky Vltavská levobřežní (A1) vede podél levého břehu Vltavy; její začátek je v Radotíně a končí na severu Prahy v Sedlci. Délka cyklotrasy je přibližně 26 kilometrů.

 

My se dnes vydáme na úsek Barrandov – Anděl. Na Barrandově se dá vyjet na  cyklotrasu A113 až poblíž Zahradního centra (Garden Center), protože stezka ve směru k Prokopskému údolí ještě není celá v provozu. Pojedete souběžně s kolejemi i s ulicí K Barrandovu a zároveň vlastně mezi nimi.

Na cyklostezku můžete vyjet také až od autobusové zastávky Terasy (bus 170). Od tohoto místa už se budete držet tramvajových kolejí a záhy pojedete kolem Hlubočepské až k Hlubočepské tvrzi. Tam se dáte doprava, po několika šlápnutí do pedálů opět doleva a po chvíli (v blízkosti zastávek Hlubočepy) odbočíte (souběžně s Dalejským potokem) pod Barrandovský most, čímž se dostanete se na levý břeh Vltavy, kde kolem Strakonické pofrčíte až k Lihovaru. Cestou po své levé straně uvidíte na kopečku zlíchovský kostelík svatého Filipa a Jakuba, napravo za řekou Branické skály, Dvorce, Žluté lázně.

Za Lihovarem (a to už jste na úseku A121) opustíte Strakonickou a odbočíte doleva na Nádražní ulici. Zde se můžete po pár metrech osvěžit v Baru Veselé kozy, dříve než projedete celou Nádražní až ke Smíchovskému vlakovému nádraží.

 

 

Opravna kol Bajkazyl leží přes koleje naproti Lihovaru, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Tento další úsek je značen A131 a vy stále po Nádražní, kolem Plzeňky, Na Knížecí budete za pár minut u cíle – tedy u Anděla. Trasa pokračuje ještě dál přes Arbesovo náměstí až na Újezd.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

     
 

Cyklostezka: Barrandov - Radotín

 
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.