Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

V Polabí na kolech – z Hradce Králové do Kuksu

Trasa vede nádhernou krajinou a lze jí projet i s vozíkem pro malé dítě. Převážná část vede mimo hlavní komunikace, jen na některých úsecích se nachází výjezd na komunikaci, proto je potřeba dbát zvýšené opatrnosti.

Celá trasa vede nádhernou krajinou Polabí, prochází poblíž Labe, v Jaroměři také podél Metuje a Úpy. Na některých částech v okolí Jaroměře je potřeba počítat se štěrkovým povrchem.

Celková délka trasy je asi 25 kilometrů.

 

 

Průběh trasy

Trasa začíná v Hradci Králové, kde můžete zvolit centrum města či Kamenný most na Pláckách, a končí v Kuksu. Celá trasa je součástí Labské stezky.

Cestou na cyklisty čeká celá řada zajímavostí – ve Smiřicích je to barokní kaple Zjevení Páně a zámek se zámeckým parkem, v Jaroměři pevnost Josefov s dlouhými podzemními chodbami a Železniční muzeum, které patří mezi největší muzea v Čechách a v neposlední řadě Hospital Kuks - bývalý zaopatřovací ústav pro vojenské veterány s proslulým lapidáriem originálů alegorií Ctností a Neřestí a Andělů smrti od Matyáše Bernarda Brauna.

 

Stezka začíná v Hradci Králové, kde prochází podél Labe ke Kamennému mostu na Pláckách. Odtud směřuje podél levého břehu Labe do Předměřic nad Labem. Zde se přejíždí na pravý břeh a cesta dál směřuje do Lochenic, kde je objížďka přírodní rezervace Trotina. Asfaltová stezka vede do zámeckého parku ve Smiřicích, dále pak kolem loděnice v Černožicích do Jaroměře, k čistírně odpadních vod, k mostu s kulturní památkou, kterou je parní staniční vodárna (v současné době je v rekonstrukci). Stezka dále pokračuje kolem  tenisových kurtů v Josefově, odkud vede přes Heřmanice a Brod nad Labem až do Kuksu.

 

  Ubytování  - Hradec Králové

 

Penzion Pupendo

Cena na noc pro dva - 1 044 Kč
 

Harmony Hall

Cena na noc pro dva - 1 088 Kč
 

Hotel Cernigov

Cena na noc pro dva - 1 222 Kč

 

Na stezce je také několik návazností na další stezky a to v místech Hradec Králové – Smiřice, Smiřice – Josefov a Josefov – Jaroměř - Brod nad Labem.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.