Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Pevnost Josefov

Foto, cs.wikipedia.orgNyní patří pod východočeské město Jaroměř ležící severovýchodně od Hradce Králové. Původně nesla jméno Ples, podle obce, která tu předtím stála. Postavit ji dal císař Josef II., na jeho počest byla také pojmenována.

Stalo se tak na konci osmnáctého století, kdy se ukázalo, že pevnost Hradec Králové svým strategickým umístěním nevyhovuje. Za projektem stál francouzský inženýr Claude-Benoit Duhamel de Querlonde a ke slavnostnímu dokončení došlo roku 1787. Habsburkové za ni tehdy vydali poměrně značnou sumu, deset a půl milionů zlatých.

 

 

Svému původnímu účelu v podstatě nikdy nesloužila, žádné obléhání totiž nezažila. Hlavně na konci devatenáctého století utrpěla mnoha necitlivými stavebními zásahy. Během první světové války se proměnila v zajatecký tábor. Ochrany se dočkala až rokem 1970, kdy dostala status městské památkové rezervace.

 

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Mapa pevnosti Josefov, zdroj - openstreetmap.org

 

Pevnostní město ovšem nezůstává opuštěno ani v současnosti, zázemí tu našli filmaři, ale také třeba příznivci metalové hudby, kteří se sem každoročně v létě sjíždějí na festival Brutal Assault.

 

Pevnost Josefov

Autor fotky - volné dílo

Ubytování v lokalitě Josefov přes Booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kam na výlet ve východních Čechách?

 

Jánské lázně ve Východních Čechách

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.