Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Z Braníka na Zbraslav na kole

Za posledních dvacet let se nebývale rozrostl systém pražských cyklostezek a in-line tratí. Cyklostezky na sebe často navazují, takže opravdoví bikeři mohou bezpečně projet téměř celou Prahu a okolí křížem krážem.

 

 

Část cyklostezky A2 (Vltavská cyklostezka) vede po pravém břehu Vltavy (proti jejímu proudu) z Braníka na Zbraslav, přes lokality Hodkovičky, Modřany a Komořany, na zbraslavskou Závist. Zde najdete bufet U posledního Kelta, kde je i venkovní posezení a dětské hřiště. V místech bufetu stával do roku 2002 velký rodinný dům, který musel být, po tehdejších katastrofálních povodních, zbořen. Vltava tehdy stoupla asi o šest metrů – v domě, který stál až u kolejí, voda zaplavila nejen přízemí, ale i prvního patro.

Poté bylo započato s úpravou pravého břehu řeky tak, aby se pro příště zabránilo tak obrovskému rozlití Vltavy. A v souvislosti s těmito úpravami byla vybudována i zdejší cyklostezka.

 

Venkovní posezení U posledního Kelta , zdroj mapy - openstreetmap.org , www.facebook.com/uposlednihokelta

 

Kousek od začátku naší trasy, na cyklostezce A2 se nachází i prodejna a opravna kol - Krab Cycles, zdroj mapy - openstreetmap.org , Google mapa

 

Terén trasy je poměrně rovinatý s asfaltovým povrchem, takže ho mohou absolvovat i rodiny s malými dětmi v cyklovozíku, malí cyklisté a také in-line bruslaři. Cyklostezka je dlouhá osm kilometrů, takže kdo se vydá po stejné trase zpět do Braníka, ujede 16 kilometrů.

 

 

Na Zbraslavi máte několik možností, jak tu strávit příjemný den:

  • Závist je známá svými trasami poznávacích vycházek – buď je možné navštívit minizoo v lese v Břežanském údolí, anebo někde uskladnit kolo a vydat se do kopců po keltské stezce a vyšlápnout si až ke keltskému oppidu
  • Na zbraslavském náměstí je možná prohlídka zámku a kláštera

Na zpáteční cestu se mohou cykloturisté vydat i vlakem, neboť na zbraslavské Závisti je také vlakové nádraží.

Vltavská cyklostezka začíná v Braníku, v ulici na Na Mlejnku, poblíž Barrandovského mostu. V této lokalitě se dá dobře zaparkovat auto, pokud si kola přivezete. Cestou je dobré řídit se ukazateli cyklotrasy A2, které vám pomohou při projíždění vedlejších uliček a přivedou vás na pěknou cyklostezku.

Jakmile vjedete do Ledařské ulice, budete mít po levé ruce Branickou tržnici a po pravé bývalé ledárny. Na konci Ledařské zabočíte vpravo a v ulici U kempinku doleva a to už pofrčíte pěkně rovnoběžně s Vltavou po pravici, a po levé straně kolem lanového centra, tenisových kurtů a rozlehlého golfiště až k Freestyle parku. A pořád pěkně v zeleni.

Od křižovatky ulic Vltavanů a K Jezu už pojedete rovnoběžně nejen s řekou, ale také s kolejemi. Minete železniční stanici Modřany – zastávka a pak už kolem Modřanských lagun a Komořanských tůní dojedete ke kynologickému cvičišti. Zde se opět dostanete blíž k řece a kolem Šabatky dojedete až na Závist.

Kdo má zájem, může se ještě vydat po navazujícím úseku cyklostezky, která vede ze Závisti do Vraného nad Vltavou. Tento úsek měří čtyři kilometry.

 

     
                                  Pokračování cyklotrasy (Výtoň - Braník)  
     

 

 

 

 

 

     
                          Cyklostezky v ČR, čtěte zde  
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.