Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Pražské cyklostezky: Výtoň - Braník

Jarní sluníčko vytáhne ven každého – zahrádkáře, turisty,  cyklisty i in-line bruslaře. Pro poslední dvě jmenované skupiny bylo v posledních letech vybudováno množství cyklostezek ve městech i mimo ně. Stejně je tomu i v hlavním městě a my si některé cyklotrasy představíme.

 

 

 

 

      Poloha na mapě, (Podskalské nábřeží)

 

Cyklostezka A2

 

Cyklostezka Výtoň – Podolí - Braník

Tato jednoduchá a nenáročná trasa je součástí pražské cyklostezky A2 – Vltavské. Začneme v branickém přístavišti u stejnojmenné tramvajové zastávky. Trasa vede souběžně s tramvají, ta se ale po 140 metrech odkloní a pokračuje Modřanskou ulicí, kdežto my se stále držíme pravého břehu Vltavy. Napravo vidíme Branické skály se skalní věží Dolní plotna a Vávrovou vyhlídkou. Po ujetí cca 400 metrů budeme mít po levé ruce čerpací stanici MOL a nyní pojedeme i my rovnoběžně v Modřanskou.

V místě, kde se kříží Modřanská ulice s Jeremenkovou, jsme už na Dvorcích. Nalevo od cyklostezky můžeme nechat děti odpočnout od šlapání a dopřát jim radovánky na dětském hřišti;  je tu i restaurace Soho a kousíček dál Sauna Spot Dvorce. Ulice Modřanská se tu změnila na Podolské nábřeží.  Po zdolání 560 metrů od startu se dostaneme k hotelu Bohemians.

 

Prodejna a opravna kol Crab Cycles, Hotel Bohemians, 1107/51, Modřanská, Podolí, okres Hlavní město Praha 14700, Česko

 

 

 

 

Dvě stě metrů od tohoto hotelu začíná komplex Žlutých lázní. A co v těch můžeme najít? Je tu areál na beach volejbal, a to největší v České republice, osm hřišť na pétanque, šlapadla, půjčovna dračích lodí, dětský koutek se zábavnými atrakcemi a brouzdalištěm, třímetrová lezecká stěna, streetball.  V pěkných slunečných dnech tady můžeme svou cyklo vyjížďku přerušit a dopřát sobě i svým dětem dobrou zábavu a sport. Kromě toho je tu skvělé občerstvení - na pivních terasách, v internetové kavárně, anebo v Modré restauraci je k dispozici je 2500 míst.

 

U Žlutých lázní

 

Zhruba na úrovni botelu Racek projedeme na trase dvojitou zatáčkou, první vlevo, čímž se přiblížíme k řece, ale záhy se vrátíme k souběhu s ulicí Podolské nábřeží.  Na řece v těchto chvílích uvidíme Veslařský ostrov a napravo za silnicí plavecký stadion v Podolí s krytým i venkovními bazény a brouzdalištěm, situovaný pod Kavčími horami.

 

Plavecký stadion v Podolí

 

Další co míjíme vpravo je Podolské muzeum pražského vodárenství a Podolské vodárny. A zde narazíme vedle cyklostezky na další odpočinkové místo – je tu dětské hřiště, venkovní posilovna a občerstvení v restauraci Podolka.

 

Podolí

 


Dále pak pokračujeme po podolském nábřeží až pod Vyšehradský tunel, v němž musíme sesednout z kola, ale za tunelem už zase můžeme šlápnout do pedálů. Za tunelem pokračujeme po Rašínově nábřeží, podjedeme Vyšehradský železniční most a za pár okamžiků jsme na Výtoni. Po pravé straně ještě můžeme navštívit muzeum Podskalská celnice, rovněž s hostincem, vlevo jsou lázně na lodi. Z Rašínova nábřeží vede stezka po náplavce až k Mánesu.

 
Autor: Jaroslava Linková

 

 

     
                            Navazující trasa: Braník - Zbraslav
 
     

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!