Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Pražské cyklostezky: Výtoň - Braník

Jarní sluníčko vytáhne ven každého – zahrádkáře, turisty,  cyklisty i in-line bruslaře. Pro poslední dvě jmenované skupiny bylo v posledních letech vybudováno množství cyklostezek ve městech i mimo ně. Stejně je tomu i v hlavním městě a my si některé cyklotrasy představíme.

 

 

 

 

      Poloha na mapě, (Podskalské nábřeží)

 

Cyklostezka A2

 

Cyklostezka Výtoň – Podolí - Braník

Tato jednoduchá a nenáročná trasa je součástí pražské cyklostezky A2 – Vltavské. Začneme v branickém přístavišti u stejnojmenné tramvajové zastávky. Trasa vede souběžně s tramvají, ta se ale po 140 metrech odkloní a pokračuje Modřanskou ulicí, kdežto my se stále držíme pravého břehu Vltavy. Napravo vidíme Branické skály se skalní věží Dolní plotna a Vávrovou vyhlídkou. Po ujetí cca 400 metrů budeme mít po levé ruce čerpací stanici MOL a nyní pojedeme i my rovnoběžně v Modřanskou.

V místě, kde se kříží Modřanská ulice s Jeremenkovou, jsme už na Dvorcích. Nalevo od cyklostezky můžeme nechat děti odpočnout od šlapání a dopřát jim radovánky na dětském hřišti;  je tu i restaurace Soho a kousíček dál Sauna Spot Dvorce. Ulice Modřanská se tu změnila na Podolské nábřeží.  Po zdolání 560 metrů od startu se dostaneme k hotelu Bohemians.

 

Prodejna a opravna kol Crab Cycles, Hotel Bohemians, 1107/51, Modřanská, Podolí, okres Hlavní město Praha 14700, Česko

 

 

 

 

Dvě stě metrů od tohoto hotelu začíná komplex Žlutých lázní. A co v těch můžeme najít? Je tu areál na beach volejbal, a to největší v České republice, osm hřišť na pétanque, šlapadla, půjčovna dračích lodí, dětský koutek se zábavnými atrakcemi a brouzdalištěm, třímetrová lezecká stěna, streetball.  V pěkných slunečných dnech tady můžeme svou cyklo vyjížďku přerušit a dopřát sobě i svým dětem dobrou zábavu a sport. Kromě toho je tu skvělé občerstvení - na pivních terasách, v internetové kavárně, anebo v Modré restauraci je k dispozici je 2500 míst.

 

U Žlutých lázní

 

Zhruba na úrovni botelu Racek projedeme na trase dvojitou zatáčkou, první vlevo, čímž se přiblížíme k řece, ale záhy se vrátíme k souběhu s ulicí Podolské nábřeží.  Na řece v těchto chvílích uvidíme Veslařský ostrov a napravo za silnicí plavecký stadion v Podolí s krytým i venkovními bazény a brouzdalištěm, situovaný pod Kavčími horami.

 

Plavecký stadion v Podolí

 

Další co míjíme vpravo je Podolské muzeum pražského vodárenství a Podolské vodárny. A zde narazíme vedle cyklostezky na další odpočinkové místo – je tu dětské hřiště, venkovní posilovna a občerstvení v restauraci Podolka.

 

Podolí

 


Dále pak pokračujeme po podolském nábřeží až pod Vyšehradský tunel, v němž musíme sesednout z kola, ale za tunelem už zase můžeme šlápnout do pedálů. Za tunelem pokračujeme po Rašínově nábřeží, podjedeme Vyšehradský železniční most a za pár okamžiků jsme na Výtoni. Po pravé straně ještě můžeme navštívit muzeum Podskalská celnice, rovněž s hostincem, vlevo jsou lázně na lodi. Z Rašínova nábřeží vede stezka po náplavce až k Mánesu.

 
Autor: Jaroslava Linková

 

 

     
                            Navazující trasa: Braník - Zbraslav
 
     

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.