Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

České Budějovice, město na soutoku Vltavy a Malše

cs.wikipedia.orgČeské Budějovice jsou krásným městem rozprostírajícím se na soutoku řek Vltavy a Malše. Lákají řadou památek, přírodních krás i kulturních akcí.

 

Počátky Budějovic jsou spojovány s osobností Přemysla Otakara II., který toto nádherné město ve 13. století založil. Z jeho doby se nám dochovalo dokonce několik památek.

 

 

České Budějovice

 

Můžete zhlédnout zbytky městského středověkého opevnění se dvěma věžemi, Rabštejnskou a tzv. Železnou pannou, na které jsou dodnes viditelné zbytky ochozů. Zbylé věže byly během 14. století nahrazeny půlkruhovými baštami.

 

 

Tipy na hotely:

 

Cuba Bar & Hostel

Cena na noc pro dva - 725 Kč
 

Apartmány Lanna

Cena na noc pro dva - 900 Kč
 

HC Hotel

Cena na noc pro dva - 910 Kč

 

Za návštěvu stojí také městský dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie. Klášter je řazen mezi chráněné kulturní památky v České republice. Objekt je jedinečný svojí raně středověkou výmalbou, kterou se můžete při návštěvě kochat. K místu se váže také řada legend. Podle jedné z nich Přemysl slíbil, že založí klášter na místě, kde se k němu donese novina o narozeném potomkovi. To se stalo na soutoku řek Vltavy a Malše a král prý zvolal „Bude jich více“ a odtud pochází i název Budějovice. Klášter tvoří spolu s městskými hradbami nejstarší gotickou část města.

 

 

České Budějovice

 

Z Přemyslovy doby se dochovala také zbrojnice, kamenné domy na náměstí nebo radnice, která byla později přestavěna do barokní podoby.

Když vyjdete na náměstí z některé boční uličky, čeká na vás úchvatný pohled na renesanční podloubí, které ze čtyř stran lemuje celé náměstí. Dominantou náměstí i celého města je černá hranolovitá věž, ze které je nádherný výhled na náměstí, blízké i daleké okolí. Povšimnout si můžete také zdobené Samsonovy kašny, která je jedním z nejvýznamnějších sochařských děl. Spolu se sloupem Nejsvětější Trojice a sochou sv. Jana tvoří trojici sochařských skvostů města.

Ti z Vás, kteří milují techniku a historii s ní spojenou jistě ocení i dochované části koněspřežné dráhy spojující původně České Budějovice s rakouským Lincem.

                            Muzea v Českých Budějovicích
Moto Muzeum Spousty zajímavých motorek, které stojí za vidění
Jihočeské Muzeum Zajímavé expozice ze středověku, pravěku, tématické přednášky, výstavy.
Hvězdárna a planetárium Přednášky, sledování oblohy.

 

Město pořádá i řady výstav a veletrhů, hudebních festivalů, koncertů a přednášek. Okolo města vede také  řada naučných stezek a chodníků, takže věřím, že každý si vybere to svoje.

Autor: Michaela Krušinová

 

Poloha Českých Budějovic na mapě

 

Ubytování v této lokalitě

Booking

 

Čtěte také:

Jednosměrné vnitrostátní jízdenky od Flixbusu za 25 Kč

Happy hours u Flixbusu: 50 tis. jízdenek za 1 Kč

Kam o víkendu? Za vínem do Tábora nebo si zacvičit ..

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.