Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Balaton (SOB)

Letiště BalatonNyní se oficiálně jmenuje Hévíz–Balaton Airport, dříve jste ho mohli najít také pod názvem Sármellék International Airport. Dnešní jméno má od roku 2012 a dostalo jej podle toho, že se nachází západně od jezera Balaton, označení Sármellék potom pocházelo od stejnojmenné obce v  Maďarsku, od něhož jej dělí vzdálenost přibližně kilometr.

Důležité je díky blízkost proslulých lázní Hévíz tak hlavně pro cestovní ruch v zemi a letecké společnosti, mezi nimi také České aerolinie, zde v současnosti provozují výlučně lety sezónní a charterové.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Předchůdcem mu bylo vojenské letiště, které na tomto místě fungovalo již v období mezi lety 1940 a 1990. Veřejným letištěm se stalo roku následujícího a status „mezinárodní” má od roku 2002. Krátkodobě na něj dolehly finanční problémy a v letech 2008 a 2009 svůj provoz ukončilo. Krizi v dubnu 2010 zažehnalo a po následující dva roky obnovilo svou činnost v jarních a letních měsících, přes zimu zavřelo. Hévíz–Balaton Airport poskytuje svoje služby opětovně počínaje rokem 2012.

 

Kde tento aeroport leží? Mapa

Adresa: Sármellék, Repülőtér 1, 8391 Maďarsko

Web: www.hevizairport.com

Odlety a přílety

 

Flightradar24: on - line přílety/odlety

 

Ubytování u Balatonu přes booking.com

Hotely
Přehled ubytování kolem jezera

 

          Letiště poblíž Balatonu

  • Letiště Pecs (113km)
  • Letiště Maribor (115km)
  • Letiště Záhřeb (134km)
  • Letiště Štýrský Hradec (135km)

 

 

Pronájem aut na Letišti Balaton
   

 

 
Průvodce jezerem Balaton si přečtěte zde
 

 

 

 

 

 


Čtěte také:

Seznam letišť v Maďarsku

 

 


 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.