Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městečko, lázně a jezero Hévíz

Maďarsko není pouze zemí bohaté minulosti, pusty, klobásy a vynikajících pohostinských služeb, ale také místem s množstvím termálních pramenů, často vhodných i pro celoroční koupání.

 


Slyšeli jste už někdy o městečku Hévíz a o léčivé síle termální vody ve zdejších lázních? Pokud ještě ne, tak je na čase představit Vám tuto zajímavou a turisty velmi vyhledávanou lokalitu v Maďarsku.

 

Zdroj videa: YouTube CC, IQ-Maus Reisen-Ungarn, město Hévíz

 

Hotely v této lokalitě
Tip na hotel:  Terézia vendégház (apartmán) Cena pro dva na noc - 724 Kč

 

Hévíz je mezinárodně uznávaným lázeňským střediskem, leží 6 km od Keszthely jihozápadně od Balatonu. Mimořádnou atrakcí městečka je největší přírodní jezero v Evropě s léčivou vodou. Vodní plocha představuje 47 000 m2. Pramen poskytuje 86 milionů litru vody denně, voda se v jezeře úplně vymění každých 28 hodin. Voda vyvěrající z kráteru udržuje vodní hmotu v neustálém pomalém pohybu.

 

Mapa - openstreetmap.org

 


 

Trasa jízdy autem z Prahy do Hévízu. Vzdálenost: 519km. Čas: 6:07. Zdroj mapy - openstreetmap.org.


Bahno ze dna jezera tvoří 50% organické materiály bohaté na jód a estrogen. Jako koupelová kúra je voda vhodná pro léčení kloubových onemocnění, revmatických potíží, onemocnění pohybového ústrojí a při gynekologických problémech. Samotné jezero s termální vodou je zbytkem vulkanické činnosti z období geologického pravěku. Vlastně je to někdejší sopečný kráter, naplněný skutečnou životodárnou vodou.


Uprostřed jezera je dřevěný lázeňský dům postavený ještě v 18. století, který však vypadá víceméně stejně jako před dvěma stovkami let. Krásné lekníny, které byly přineseny do Maďarska koncem 19. století, podporují bohatou ekologii jezera. Mlha pokrývající vodní hladinu zpomaluje odpařování a popínavé rostliny chrání léčivé bahno na jeho dně. Jezero díky jeho příjemné teplotě můžete navštívit v jakémkoliv ročním období, nejlépe však padne během mrazivých zimních dní, kdy vás příjemně zahřeje a uvolní.


Léčení v Hévíze je vynikající nejen pro jeho uzdravující účinky, ale i jako odpočinek, relaxace a prevence před nemocemi. Přizpůsobováním se neustále rostoucím požadavkům lidí, pro které se wellness a zdravý životní styl stali součástí života, je k dispozici široká paleta možností.

 

Zdroj videa:YouTube CC, IQ-Maus Reisen-Ungarn, lázně Hévíz

 


Jezero Hévíz - jedinečný přírodní útvar v Evropě. Svědčí o tom i zmínky spisovatelů a básníků, kteří ho do nebe vychvalovali. Zřejmě nebyli jediní, kterým pramen dodával sílu, víru a také elán do života. Pokud se tedy rozhodnete pro Hévíz a vrátíte se spokojeni, klidně připište tento zázračný účinek jezeru, ve kterém jste se koupali.

 


Malé městečko Hévíz, vzdálené asi 210 km od hlavního města Maďarska - Budapešti, s 5000 obyvateli, žije z turistiky a ubytovacích služeb, je zde mnoho příjemných restaurací, kaváren, cukráren a nočních klubů. Turistickými zajímavostmi jsou blízký zámek Festetics, zřícenina hradu v Sümeg a Szigliget a za návštěvu stojí zajímavosti a přírodní krásy blízkého Balatonu. Po večerní procházce v okolí Vám jistě dobře padne sklenka dobrého vína z oblasti Balatonu.

 

 

Další maďarské lázně:

Harkány

Sarvár

Lipót

Györ

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 24.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.