Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Chania (CHQ)

Letište ChaniaChania International Airport, jinak také Daskalogiannis, je mezinárodní letiště poblíž Souda Bay, zátoky a současně populárního turistického cíle. Slouží městu Chania, druhému největšímu na ostrově Kréta. Od něho leží vzdáleno asi čtrnáct kilometrů.

Jde o letiště civilní a zároveň vojenské, poměrně hojně jej využívá řecké vojenské letectvo. Rovněž se jedná o páté nejrušnější letiště v celém  Řecku, co se počtu cestujících týče. Přičemž civilní letectví tu vlastně ani nemá příliš dlouhou tradici, až do roku 1959 tuto funkci plnilo letiště v Maleme.

V roce 1967 vznikl terminál, roku 1974 začaly mezinárodní lety. Posléze letiště trpělo díky narůstajícímu provozu nedostatečnou kapacitou, proto v roce 1994 otevřel nový terminál schopný pojmout zhruba milion tři sta tisíc osob.

 

 

V současnosti Chania International Airport odbaví přibližně dva miliony sedm set tisíc osob za rok, což představuje nárůst. Reprezentuje důležitý bod hlavně pro Aegean Airlines a Ryanair.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Flightradar24

Kde leží? Mapa, openstreetmap.org

 

Web: chania-airport.com

Adresa: National Road Aerodromiou-Soudas, Chania 731 00,  Řecko

 

     
  Odlety/Departures přílety/Arrivals
     

 

Ubytování v městě Chania přes booking.com

Chania

Chania

 

Letenky z Prahy do Chania přes Kiwi.com

Chania

Trasa letu z Prahy s přestupem v Athénách

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Řecku

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 20.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.