Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Největší řecký ostrov - Kréta

Foto, cs.wikipedia.orgS rozlohou 8 336 km² lze za největší ostrov  Řecka považovat Krétu. Dnes tu žije něco přes 620 000 obyvatel. Hlavním a zároveň městem se stal přístav Iraklio. Dělí se do čtyř hlavních prefektur, jejich centry jsou potom města Chania, Rethymnona, Ágios Nikólaos.

Kréta má za sebou pestrou historii, už v neolitu byla centrem mínojské civilizace. Původ této vyspělé Foto, cs.wikipedia.orgkultury zůstává dosud historikům utajen. Bohaté dějiny zde nechaly mnoho památek, dodnes náleží k nejvýznamnějším cílům turistů palác Knóssos, v minulosti patrně kulturní a politické centrum.

Ostrov se vyznačuje ve vnitrozemí převážně hornatým povrchem, ale nabídne hlavně na severu i nádherné písečné pláže a čisté moře. Proto především návštěvníky láká k trávení dovolené. Tomu nahrává i teplé a suché podnebí, slunce tu svítí zhruba tři sta dní v roce. Takovéto podmínky jsou vhodné zejména k pěstování oliv, dále i ovoce, zeleniny nebo vinné révy.

 

 

 

Nabídka levného ubytování v oblasti Chania přes booking.com

Foto, cs.wikipedia.org

 

Taky by vás mohlo zajímat:

Kréta - ostrov s historií

Vyrážíme na ostrov Kréta - co si nenechat ujít

Last minute dovolená na Krétě - přehled

Kréta - Tajuplný ostrov štěstí

Kréta, tajemný poklad Řecka

Doba letu - Kréta

 

 

Mapa ostrova Kréta, zdroj - openstreetmap.org

 

 

     
 

Čtěte také: 10 největších ostrovů světa

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.