Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Erfurt (ERF)

Foto, en.wikipedia.orgPlný název zní Erfurt–Weimar Airport, ten získalo teprve roku 2011. Patří pod Erfurt, hlavní město německého spolkového státu Durynsko, a od jeho centra je vzdáleno asi pět kilometrů. Nejvíce se využívá pro sezónní lety, zejména pro cestování do oblíbených evropských prázdninových destinací.

Tradice letectví sahá v této lokalitě až do roku 1925. Druhá světová válka znamenala konec toho civilního, které mohlo zažít svou renesanci až v padesátých letech. Hned v příštím desetiletí si tak prošlo letiště rekonstrukcí.

 

 

Nefungují tu žádné vnitrostátní lety, ten poslední do Mnichova byl ukončen roku 2012. Stalo se tak z toho důvodu, že Erfurt má poměrně kvalitní spojení železniční, které leteckou dopravu v tomto směru nahradí.

 

Foto, en.wikipedia.org

Ptačí pohled na aeroport


Ze dvou terminálů je v provozu nyní jen ten s označením B, který byl slavnostně otevřen v roce 1995. Později, v roce 1999, se prodloužení dočkala přistávací a vzletová dráha a ve stejné době zároveň letiště dostalo status mezinárodního.

 

Web:www.flughafen-erfurt-weimar.de

Adresa: Binderslebener Landstraße 100, 99092 Erfurt,  Německo

  Odlety a přílety


Ubytování ve městě Erfurt na booking.com

Erfurt

 

 

Čtěte také:

Erfurt – město protkané mosty, kde mají k Bohu ...

Seznam letišť v Německu

 

 

www.airport-erfurt.de#sthash.oqJ0gdEq.dpuf
www.airport-erfurt.de#sthash.oqJ0gdEq.dpuf
Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.