Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Erfurt – město protkané mosty, kde mají k Bohu opravdu blízko

  Německé město Erfurt ležící skoro v samém středu státu, které protíná řeka Gera je hlavním a zároveň největším městem spolkové republiky Durynsko. Přestože se jedná o velkoměsto panuje tu pohodová a přátelská atmosféra bez zbytečného stresu a shonu. Tak si může každý návštěvník svůj výlet užít opravdu naplno.

První zmínky o městě jsou již z roku 742 a za jeho rozvojem stojí hlavně strategická pozice. Protínají jej totiž staré německé a evropské obchodní trasy, díky kterým dnes můžete vyrazit na květinový trh, do květinového parku či na opravdu kouzelné vánoční trhy provoněné skořicí.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Alex Antonescu

 

Město mostů, neboli malé Benátky

Přes místní řeku Gera a její přítoky se klene neuvěřitelných 142 mostů. Mnoho z nich vzniklo právě kvůli zjednodušení cesty kupcům a obchodníkům. Pro obchod byly nejvýznamnější Lehmannsbrücke a Lange Brücke.

Nejznámějším mostem ve městě je však Krämerbrücke (Kramářský most), původně dřevěný později kamenný most, který pochází přibližně z roku 1117. Dlouhý je 120 m a protože jej po obou stranách lemují domy, tak ani není poznat, že se na nějakém mostě nacházíte. Zážitek vám plně vynahradí obchůdky v okolních domech i uličce vedoucí ke Krämerbrücke nabízející umělecké zboží a zboží regionálního charakteru. Navštívit můžete i nějakou z malých kaváren a ochutnat jeden z typických německých zákusků.

 

 

Kostely a věže tyčící se k nebi k Erfurtu neodmyslitelně patří

Historické centrum města patří k jedním z největších a nejzachovalejších historických center Německa a díky tomu zde naleznete celkem 50 církevních staveb. Jejich věže jsou vidět už z dálky, protože se tyčí vysoko k nebi a tvoří tak jedinečnou siluetu města. Přímo u hlavního náměstí stojí gotický chrám Panny Marie a kostel sv. Severina. Zaujmou vás především vitrážovými okny se sklíčky nejrůznějších barev. Ve zvonici vás pak ohromí zvon Gloriosa, který je největším zvonem odlitým ve středověku.

Kostelů, klášterů a kaplí je v Erfurtu hodně, ale to neznamená, že se zde nemůžete vypravit podívat i na jiné památky. Zaujmout vás může např. opevnění citadely Petersberg (Petrův vrch).

 

 

V létě město květin v zimně ráj milovníků vánočních trhů

V Erfurtu je na co se dívat, ať už dorazíte v jakémkoliv ročním období. Slunné léto je zasvěceno květinovému trhu, který se koná přímo před chrámem. Na začátku a v průběhu léta můžete vidět širokou škálu nejrůznějších druhů květů, až oči přecházejí. S postupujícím létem se nabídka mění a na počátku podzimu se návštěvníci nemohou vynadívat na obilný trh, nabízenou zeleninu, ovoce a med z místní úrody.

 

 

Zima zase patří vánočním trhům, které společně s vyzdobeným historickým centrem působí opravdu kouzelně a svou atmosférou dokáží uchvátit nejen milovníky Vánoc, ale všechny, kteří se v této době nacházejí poblíž.

V průběhu roku se ve městě konají i další neméně zajímavé akce, jako je například karneval, hrnčířské trhy nebo slavnosti piva a vína.

Autor: Ivana Rašková

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Ubytování v této lokalitě

 

City Apartments

Cena na noc pro dva -  1 255 Kč
 

Pension No. 55

Cena na noc pro dva - 1 536 Kč

 

 

 

Čtěte také:

10 míst, která musíte navštívit v Německu

Největší německá jezera

Seznam měst - Německo

Seznam letišť v Německu

Letiště Erfurt (ERF)

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 17.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.