Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Karlovy Vary (KLV)

Foto, en.wikipedia.orgJedná se o mezinárodní civilní letiště, které se nachází přibližně čtyři kilometry od centra města, po němž také nese název. Svoje lety tu pravidelně provozují pouze České aerolinie, přesto si však letiště vydobylo post čtvrtého největšího v zemi.

Vzniklo na počátku dvacátého století v souvislosti s rozmachem letecké dopravy v republice. V roce 1929 tak začala z pověření tehdejšího ministerstva veřejných prací v katastru území Olšová Vrata výstavba a o pouhé dva roky později došlo ke spuštěnění provozu, byť zatím v provizorních podmínkách.

 

 


Značné poškození utrpělo druhou světovou válkou, po ní byla zahájena rekonstrukce. Doslova zlatou éru zažilo od roku 1952, to vznikla nová přistávací a vzletová dráha a od roku 1960 mohl být provoz plně obnoven. Krize na letiště dolehla zejména v osmdesátých letech, kdy byla dokonce zvažována jeho další existence, naštěstí ji ovšem úspěšně překlenulo.


Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org, Kde leží? Mapa, adresa: K Letišti 132, 360 01 Karlovy Vary


Budoucí expanze je plánována do roku 2025 a na program se dostalo především rozšíření a prodloužení dráhy, a to z toho důvodu, aby letiště mohla využívat i velká letadla jako Airbus A310.

 

KLV trasa letu

Kam můžete letět? Přehled letů z Karlových Varů na Kiwi.com

Linky - Düsseldorf, Moskva


Web: www.airport-k-vary.cz

 

Odlety a přílety přes Flightradar24.com


 

Ubytování v Karlových Varech přes booking.com

 


*Autor úvodní fotky - By Pavel Hrdlička (Czech Wikipedia user Packa) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 
O městě Karlovy Vary čtěte zde
 

 


Čtěte také:

Seznam mezinárodních letišť v ČR

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.