Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Kišiněv ( KIV)

Foto, en.wikipedia.orgOficiální název zní Chișinău International Airport. Nachází se zhruba třináct kilometrů na jihovýchod od hlavního města Moldávie, po němž dostalo svoje jméno. Pro leteckou dopravu v zemi znamená stěžejní bod díky svému modernímu charakteru, je vybaveno jednou betonovou vzletovou a přistávací dráhou, ta starší nyní plní roli dráhy pojezdové.

Ročně jím projde přibližně milion dvě stě tisíc cestujících, působí tu devatenáct aerolinek, mezi nimi také domácí Air Moldova a Moldavian Airlines, které na něm mají svou základnu. Dnes se odsud létá celosvětově do třiatřiceti destinací.

 

 

Počátky civilního letectví se v zemi datují do roku 1944. Klíčová byla pro rozvoj hlavně sedmdesátá léta, to na svět přišel nový velký terminál. Další milník představoval rok 1995, kdy se letiště stalo mezinárodním, rozsáhlá modernizace dovršila rokem 2000. Další plány na budoucí rozvoj počítají ještě s investicí devatenácti milionů eur.

 

Foto, en.wikipedia.org

By Serhio (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

Web: www.airport.md

Odlety a přílety


Letenky z Prahy do Kišiněva přes Kiwi.com

Kišiněv

Trasa letu z Prahy s přestupem v Kyjevě

 

Ubytování v blízkosti aeroportu Kišiněv přes booking.com

Kišiněv

 
Mohlo by vás zajímat: Přehled největších aeroportů na světě najdete zde
 

 

 

Čtěte také:

Moldavsko na venkově

Kišiněv, moldavská metropole, kterou na první ...

 


Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.