Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kišiněv, moldavská metropole, kterou na první pohled nepoznáte

Když navštívíte Kišiněv dýchne na vás venkovská atmosféra doslova netypická pro hlavní město. Není se vůbec čemu divit, pro obrovské množství flory bývá také označován jedním z nejzelenějších měst Evropy.

Jestliže se pak rozhodnete poznávat celou Moldávii pochopíte proč její hlavní město působí venkovským dojmem. Samotný moldavský venkov s dřevěnými domky, povozy, prastarými vinicemi a loukami kde se pasou stáda ovcí a krav, totiž zase vyzařuje dojmem, že jste se vrátili v čase minimálně o dvě století zpět.

 


 

 

Parky, botanická zahrada i překrásný květinový trh

Být v nejzelenějším městě Evropy a nenavštívit některý z parků by byla vyloženě škoda. K nejzajímavějším patří např. park Údolí růží, kde se můžete kochat nejen nádhernou krajinou, ale taky navštívit trosky starověké slovanské svatyně. Dalším z parkům, které stojí za to vidět je Parcul Valea Morilor se z části nedotčenou přírodní scenérií a jezerem.

Kišiněv má i svou rozsáhlou botanickou zahradu rozkládající se na 104 hektarech a protože ji město pronajímá soukromým společnostem je tato botanická zahrada opravdu příjemným místem spojení flóry s řadou restaurací,  kaváren a dětských hřišť.

Vaše oči také bezesporu potěší návštěva květinového trhu, kde naleznete neuvěřitelných 92 obchodů s opravdu pestrou nabídkou květin. Pravděpodobně vás překvapí, že tyto obchody fungují nepřetržitě, nemusíte se tedy obávat, že vám něco unikne.

 

              Mohlo by vás zajímat: Letiště Kišiněv (KIV)

 

Putování po památkách zakončete sklenkou vína

Pokud budete chtít navštívit opravdu všechna významná kišiněvská místa vyčleňte si dostatek času a posbírejte veškeré své síly. Město má totiž nepřeberné množství historických staveb. K nejznámějším z nich patří pravoslavný kostel katedrála Zrození páně z 19. století nebo Pomník vítězství, který vás zaujme nezvyklým tvarem. Je totiž tvořený pěti o sebe opřenými puškami a věčný oheň plápolající u pomníku hlídá stráž.

Až budete mít město prochozené, můžete se vydat na výlet třeba do Milestrii Mici, státního podniku jakostního vína. Zajímavostí je, že místo bylo zapsánu do Guinessovy knihy rekordů jako největší kolekce vín na světě, takže si můžete zaslouženě dát sklenku místního vína a v poklidu vstřebávat všechny dojmy z dovolené.

Autor: Ivana Rašková

   
   
Taky by vás mohlo zajímat: Moldavsko na venkově 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.