Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Minneapolis (MSP)

Foto, cs.wikipedia.orgMinneapolis-Saint Paul International Airport svůj oficiální název obdrželo proto, že byste jej v  USA našli právě mezi těmito dvěma sousedními městy, která se nacházejí ve státě Minnesota. Do centra obou z nich je to z něj cca do 10 kilometrů.

Jedná se o největší a nejvytíženější letiště severní části amerického Středozápadu a šestnácté nejvytíženější v celé zemi. Slouží jak coby civilní, tak i účelům vojenským. Důležitý uzel představuje především pro Delta Air Lines.

Vzniklo na ploše bývalé závodní dráhy v roce 1921, od roku 1948 pod současným jménem. Má dnes čtveřici přistávacích a vzletových drah.

 

 

První ze stávajících terminálů otevřel roku 1962, rozšiřoval se v roce 1970. Druhý vznikl roku 2001 a využívá se především pro lety nízkonákladové a charterové, například společnostmi Sun Country a Southwest Airlines.

Dominantní Delta Air Lines prosazoval v rámci budoucích plánů expanzi prvního terminálu a zároveň jeho bezvýhradné obsazení, ovšem objevily se obavy, že by společnost takto mohla svou vůdčí pozici využít a ovlivnit ceny letenek.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Kde leží tento aeroport? Mapa, adresa: Minnesota, Spojené státy americké

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Web: mspairport.com

Odlety a přílety

Dnešní odlety/přílety na Flightradar24.com

 

Letenky z Prahy

Trasa letu z Prahy do Minneapolisu

Trasa letu z Prahy do Minneapolisu s přestupy, letenky rezervujte přes portál Kiwi.com

 

Kde složit hlavu v této oblasti?

Ubytování v Minneapolis přes booking.com

Mineapolis

 
Mohlo by vás zajímat: Seznam letišť v USA, čtěte zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.