Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Minsk (MSQ)

Foto, en.wikipedia.orgCelým jménem Minsk National Airport plní funkci hlavního letiště své země. Nachází se ve vzdálenosti přibližně 42 kilometrů východně od metropole, po níž dostalo název. Původní označení znělo Minsk-2, někdy se zaměňuje s Minsk-1, což je dnes již uzavřené letiště nedaleko centra Minsku.

Minsk National Aiport především slouží coby uzlové letiště pro klíčového běloruského dopravce, národní aerolinky Belavia.

Ročně jím nyní projde zhruba dva miliony osm set tisíc osob, přičemž jediný zdejší terminál má kapacitu na cca tři miliony šest set tisíc cestujících. Dále tu v oblasti nákladní dopravy působí společnosti TransAVIAexport Airlines a Genex.

 

 

Počátek jeho historie sahá do roku 1977, kdy se rozběhly stavební práce, o dva roky později byla do provozu uvedena nová dráha. Slavnostně otevíralo v roce 1982, v tom následujícím už tu fungovaly pravidelné lety. Poslední výrazná investice do jeho modernizace proběhla nedávno, roku 2013, dočkal se mimo jiné vozový park.

 

Web: http://airport.by/en

Kde aeroport leží? Mapa

Odlety/departures a přílety/arrivals


Ubytování v Minsku přes booking.com

Minsk

 

Lety z Prahy do Minsku přes vyhledávač letenek zde.

 

 

 

 

Čtěte také:

Průvodce - Minsk

Letenky Praha - Minsk za 4 194 korun

Rychlost dopravních letadel

Doba letu do Minsku

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.