Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Minsk

Minsk je metropolí Běloruska a současně i největším městem této země. Rozkládá se na březích řeky Svisloč a žije v něm zhruba 1 995 000 obyvatel.

 

 

 

 

Minsk (ne)historický

Jde o hospodářské a kulturní centrum státu, přestože hlavním městem se oficiálně stalo teprve před zhruba stoletím, vlastní vznik města

Mapa města Minsk na webu openstreetmap.org

můžeme datovat již do 11. století. Tehdy měl sloužit coby pevnost vybudovaná k obraně Polockého knížectví.

Název Minsk se však objevuje až později, pochází z polštiny, následně jej převzali i Rusové.

V 18. století byl Minsk vypleněn Švédy a neblaze se na něm podepsala i druhá světová válka. S rozvojem průmyslu přišel i vzestup města, který mohl naplno propuknout po pádu SSSR.

Proto tady také nezaznamenáme příliš historický nádech a architektura se nese spíše v duchu sovětského neoklasicismu. Typickými příklady takovéhoto pojetí jsou například prospekt Nezávislosti a náměstí Nezávislosti s kostelem Simona a Aleny, kterému však místní neřeknou jinak než Červený kostel, či Říjnové náměstí s budovou parlamentu.

Asi nejzajímavější stavbou je v Minsku novodobý Palác republiky dokončený teprve roku 2001. Ten skýtá téměř dokonalé technické zázemí v podobě šedesátky technických systémů a tří televizních okruhů.

 

 

 

 

 

 

 

 

   
Mohlo by vás zajímat: Letiště Minsk (MSQ)
   

 

 

 

Itinerář běloruského výletníka

Za nejstarší ulici můžeme pokládat tu, která se jmenuje Němiga. I tu však lemují veskrze moderní obchody, restaurace a jiné symboly

Přehled ubytování v Minsku přes portál booking.com

současnosti. Minsk je moderním městem prostým však ruchu jiných evropských metropolí. Stále se tu navíc staví nebo rekonstruuje.

Zláká-li vás výlet za kulturou, nabídka muzeí, divadel či koncertních síní je rovněž velmi pestrá.

Největším je pak Národní muzeum, kde najdete četné archeologické sbírky a mnoho dalších expozic. Návštěvnicky patrně nejatraktivnější zůstává Národní divadlo opery a baletu.

Poměrně zajímavá je i budova Národní knihovny, která dostala netypický tvar diamantu. Nejen s dětmi byste neměli zapomenout na návštěvu zdejší botanické a zoologické zahrady.

Více informací o místní Zoo načerpejte zde - http://minskzoo.by/en

 

Autor: Holanová D.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Davito Daveeni, Minsk

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Plánování letů bude jednoduší. Google spustil vyhledávač letenek a destinací

Doba letu do Minska

Poloha a hranice Běloruska

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 30.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.