Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Murcia (MJV)

Foto, en.wikipedia.orgOficiální název zní Murcia–San Javier a už ten vypovídá o jeho poloze. Spadá pod San Javier a našli byste jej necelých třicet kilometrů jihovýchodně od Murcie, což je hlavní město stejnojmenného španělského regionu.

Jde o civilní letiště a současně i vojenskou základnu, kterou byste dnes objevili v jeho severní části. Pro tyto účely bylo ostatně vybudováno, a to už začátkem třicátých let.

Co se týče civilní dopravy, ta zaznamenala rozmach hlavně od poloviny let devadesátých, především díky příchodu nízkonákladových společností.

 

 

Do roku 2002 se počet odbavených cestujících zvýšil z osmaosmdesáti tisíc na skoro milion dvě stě tisíc. Před několika lety stála jeho rekonstrukce šedesát milionů eur, v jejím rámci vznikla třeba nová přistávací a vzletová dráha.

I tak se ale v roce 2011 mluvilo o tom, jestli se pro civilní lety neuzavře, počty cestujících totiž v dlouhodobém měřítku klesají a pozornost se zaměřuje na nové letiště Corvera, které by mělo lépe odpovídat současným požadavkům na provoz. Zatím nicméně je situace taková, že Murcia v provozu zůstává a Corvera na své otevření trpělivě čeká.

 

Zdroj - openstreetmap.org,  Kde tento přímořský aeroport leží? mapa Google


Adresa:Ctra. del Aeropuerto, s/n, 30720 Santiago de la Ribera, Murcia,  Španělsko

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Web:www.aena.es

 Odlety a přílety přes portál Flightradar24


Přehled letů z Prahy do Murcie přes vyhledávač letenek Kiwi.com

MJV

 

  Nabídka ubytování v destinaci Murcia na webu booking.com

Murcia


 

 


Čtěte také:

Letiště ve Španělsku

Murcia-místo setkání dvou moří

 


 


Vložil/a: Daniel Česák 01.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.