Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Murcia-místo setkání dvou moří

Máte i vy chuť vyrazit toto léto někam, kde jste ještě nebyli a poznávat nové země, regiony a jejich zákoutí? Tak rozhodně byste se měli vydat do Španělska a užít si krásu úchvatného regionu Murcia a stejnojmeného hlavního města této oblasti.

 

Murcia je oblast na jihovýchodě  Španělska, kterou v minulosti obývali Mauri. Díky svému podnebí patří k nejúrodnějším oblastem této země. Právě zde si můžete naplno užívat nádherné křišťálově čisté pláže, hory, zahrady plné ovoce, římské, kartáginské, středověké i moderní památky, různé slavnosti a festivaly v průběhu celého roku.

 

 

Milovníci historie si mohou přijít na své při návštěvě města Cartagena založeného Kartaginci. Nezapomenutelným se pro vás stane i návštěva Caravacy de la Cruz, jednoho z nejslavnějších poutních míst celého Španělska.

 

Tip na ubytování Cartagena : Pensión Manolo II Cena na noc pro dva - 922 Kč

Cartagena

 

Co je však největším lákadlem Murcie, je rozhodně pohádková mořská laguna /Mar menor/ - největší v celé Evropě. Místo, které turisté přímo milují právě pro jeho přírodní prostředí, příjemné klima, kvalitní vodu a skvělé podmínky pro vodní sporty.

V Murcii téměř neprší, a přece se tu rodí množství šťavnatého ovoce a zeleniny, které se vyváží do celé Evropy.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Murcia není jen turistickou destinací, která je bohatá na památky či krásnou přírodu. Ukrývá v sobě jeden velký poklad, kterým láká k sobě všechny návštěvníky. Je totiž největším evropským lázeňským prostorem pod širým nebem.

Díky vysoké slanosti se moře laguny pyšní léčivými účinky. Obzvláště nejúčinnějším je místní bahno s vysokým obsahem vápníku, hořčíku, sodíku, fluoru a síry. Toto složení blahodárně působí na lidský organismus, zbavuje tělo toxinů a pomáhá léčit různé kožní problémy, např. akné, psoriázu či ekzémy. Uleví i lidem, kteří trpí bolestmi kloubů, revmou, dnou nebo artritidou.

 

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Murcia (MJV)

Regionem Murcia se táhnou kilometry nádherných pláží. Velmi atraktivní a vyhledávanou oblastí je již zmíněná mořská laguna-Mar menor.

Kromě krásných slunečních pláží se zde nachází množství chráněných území, např. Calblanque Natural Park. Lákavým místem nejen potápěčů je mořská rezervace Hormigas Island, kde lze pod mořskou hladinou pozorovat velké množství zajímavých rostlin a živočichů.

Pokud byste při toulkách po Murcii vyhládli, můžete vyzkoušet v některém baru či restauraci místní speciality sestávající hlavně z ryb a mořských plodů, výběr jídel je však široký. Region nezklame ani milovníky nočního života a zábavy, nejen v době svátků a karnevalů, ale i v běžné dny jsou pro turisty otevřeny místní bary, diskotéky, restaurace nebo noční kluby.

 

Vše, co si přejete-to je Murcia. Nádherné místo, na kterém se setkávají dvě moře. Místo, které když navštívíte, Vám s láskou otevře své "dveře". Místo, které Vás odmění svými krásami a zůstane ve vašem srdci navždy!

 

 

 

 

                                              Další španělská města

  Barcelona Toledo Oviedo Almería Madrid  
  Benidorm Valencie Zaragoza Córdoba Marbella  
  Vigo Bilbao Porto Cristo Salou Sevilla  
             
             

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Španělska

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.