Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Tallinn (TLL)

Foto, cs.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Mezinárodní letiště Lennarta Meriho, nicméně estonský spisovatel a pozdější prezident zůstal tak trochu v pozadí, nový název se od roku 2009 ještě úplně nevžil a letiště je tedy nejvíce známé pod označením pocházejícím od města, v jehož blízkosti leží.

Od Tallinnu jej dělí přibližně čtyři kilometry, což je výhodou pro cestovatele, kteří se tak do centra metropole mohou dostat přímo hromadnou dopravou, to vám zabere asi deset minut. Šlo také o sídlo Estonian Air, národní letecké společnosti, která byla ale v roce 2015 zrušena. Jinak je ze zahraničí asi nejhojněji zastoupena finská Finnair.

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Foto, cs.wikipedia.org

Autor fotky: Bjoertvedt, creative commons 3.0

 

 

Jeho historie se začala psát rokem 1931, kdy započala výstavba a roku 1936 mohl být zahájen provoz. Od té doby se především v letech 2006 až 2008 dočkalo kompletní rekonstrukce, rozšíření doznal terminál schopný nyní odbavit dvojnásobné množství osob. A ač je další rozvoj i v příštích letech v plánu, už nyní je tím největším v zemi.

 

Kde tento aeroport leží? mapa

Web: www.tallinn-airport.ee/en

Odlety a přílety

 

Jak se sem dostanete letecky?

Letecké spojení mezi Prahou a Tallinnem zajišťuje dopravce Airbaltic, cena zpátečních letenek cca 4 500 Kč na webu Kiwi.com 

TLL

Trasa letu z Prahy s přestupem v Rize 

 

 

Cesta tramvají na talinské letiště, Zdroj: You Tube: sügav müha,  licence CC BY

 

 Kde složit hlavu přes noc?

  Levné ubytování v Tallinnu seženete přes portál booking.com

Foto, cs.wikipedia.org

By 54north (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons


Adresa aeroportu:

Lennujaama tee 12

11101 Tallinn

Estonsko

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 24.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.