Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Tampere (TMP)

Foto, en.wikipedia.orgPlným jménem se nazývá Tampere–Pirkkala Airport a našli byste jej ve  finském městě Pirkkala přibližně třináct kilometrů jihozápadně od centra Tampere, které leží na jihu státu. Jde o čtvrté nejvytíženější letiště Finska a dokonce sem míří druhý nejvyšší počet návštěvníků ze zahraničí.   

 

Stopy jeho historie sahají do roku 1931, kdy vzniklo letiště v Härmälä. První terminál byl postaven o deset let později. Roku 1979 ovšem svoje brány uzavřelo a provoz zahájilo naopak nové letiště Tampere–Pirkkala. Zde se stávající terminál dočkal otevření roku 1996.

 

 

Letiště se rychle stalo jedním z nejintenzivněji se rozvíjejících v zemi. Zásluhu na tom měl především příchod nízkonákladového Ryanairu.

Mimo irský Ryanair tu působí ještě aktuálně Finnair a Scandinavian Airlines. Ač zmíněné irské aerolinky také informovaly v roce 2015, že většinu letů ruší a dnes zůstaly jen spoje do Brém a Budapešti.

 

Kde ho najdem? Mapa letiště a okolí

 

Web aeroportu: www.finavia.fi/fi/tampere-pirkkala

Adresa: Tornikaari 50, 33960 Pirkkala, Finsko

Dnešní odlety a přílety


Letenky z Prahy

Trasa letu

Trasa letu z Prahy s přestupem ve Stockholmu, přehled letů na Kiwi.com

 

Hotely a hostely

Ubytování v Tampere na booking.com

Tampere

Tampere

 

Autor úvodní fotky: By Khaosaming (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

 

                 Mohlo by vás zajímat: Seznam letišť ve Finsku

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.