Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Třetí největší město Finska: Tampere

Pojedete-li do Finska a chcete-li vidět víc, než jen nejslavnější Helsinky, určitě byste měli zamířit do jižní části země a navštívit město Tampere. Tak jako v celém Finsku se ale i zde přichystejte na nepříliš příznivé počasí – průměrné teploty zde dosahují pouhých 4°C a prší zde zhruba 112 dní v roce.

 

 

Město mezi jezery

Tampere se nachází cca 180 km od Helsinek. Na mapě ho určitě nemůžete přehlédnout, jedná se totiž o třetí největší město Finska, a zároveň i největší vnitrozemské město Skandinávie. Jeho centrum leží uprostřed dvou jezer – Näsijärvi a Pyhäjärvi. Jezera, která bývají od prosince do dubna zamrzlá, spojuje krátká řeka vedoucí skrze město.

 

Industriální město

Díky osmnáctimetrovému rozdílu v nadmořské výšce hladin jezer, byla řeka odjakživa prudká, a proto byla využívána již ve středověku pro mlýny.

V 18. století se zde již objevila první papírna, postupně přibyly továrny na bavlnu, vlnu, len a také barvírna. Jednu dobu bylo město veskrze industriální. V současnosti je již výroba situovaná na periferii města, převládá spíše dřevozpracovatelský průmysl, a také zde má své laboratoře společnost Nokia.

 

Pobuřující katedrála

Tampere ale není jen průmysl, k vidění zde jsou i památky. Za návštěvu bez pochyb stojí především velké množství muzeí, namátkou například Leninovo muzeum, nebo Muzeum Mumínků – známých televizních postaviček.

 Výhled na celé město vám poskytne například rozhledna Pyynikki, nebo vyhlídková věž Näsinneula ve zdejším zábavním parku.

Asi nejznámější budovou ve městě je ale Tamperská katedrála, která proslula obrazy nahých lidí na zdech v hlavní lodi kostela. Nejedná se ale o jediný kostel v Tampere, zajímavý je i zdejší Alexandrův kostel, nebo Kalevský kostel. 

 

Ubytování v této oblasti

 

Hotel Lamminpää

Cena na noc pro dva - 1 354 Kč
 

Hotel Iltatähti

Cena na noc pro dva - 1 430 Kč


  Mapa - openstreetmap.org

 

                    Mohlo by vás zajímat: Letiště Tampere (TMP)

 

Město skýtá opravdu spoustu míst k vidění. Cesta sem je usnadněna především tím, že má své vlastní letiště, takže stačí sednout na letadlo a vydat se za poznáním.

 


Autor: Kateřina Šéflová

 

 

Zdroj videa: YouTube CC ojamii1, Tampere

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam finských měst

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 05.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.