Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Shanghaj, spěchající město obchodníků

Šanghaj, en.wikipedia.orgNa soutoku dvou čínských řek, Dlouhé a Huangpi Jiang, leží město, které co do počtu obyvatel s přehledem trumfne i čínskou metropoli. Shanghai má 14 milionů obyvatel a toto číslo se stále zvyšuje. Nikdo proto dnes už moc nechce věřit, že tak obrovské životem pulsující centrum kdysi bylo malou rybářskou vesničkou. Během mnoha staletí se ale změnila v rozsáhlé město. 

 

Šanghaj, en.wikipedia.org 

 

Prostor pro technologické novinky

Na proslulé historické památky sice není tak bohaté, jako například Peking, ale za to je rájem pro příznivce moderní architektury a technologických novinek. S jednou z nich se můžete potkat rovnou po příletu. Centrum Shanghaje s letištěm totiž propojuje nejrychlejší magnetický vlak na světě. Svézt se v něm můžete až rychlostí 400 km v hodině.

A pokud té rychlosti a ruchu nebudete mít dost, zavítejte do ulice Nanjing Lu. Rušná tepna vám nabídne příležitosti k nákupu. Ovšem kdybychom vám tvrdili, že Shanghaj je pouze místem pro spěchající život, obchodování a nakupování, lhali bychom. Samozřejmě i zde najdete řadu objektů připomínajících bohatou čínskou historii.

 

Šanghaj, en.wikipedia.orgVlaková souprava obsluhující Mezinárodní letiště v Šanghaji

 

Muzeum i buddhistická svatyně

Shanghajské muzeum se nachází na ulici Renmin Lu č. 201. Už samotné interiéry budovy stojí za pozornost, ještě více ale nejrůznější předměty připomínající všední život Číňanů už od starověku, ať už jde o keramické nádobí, nebo třeba staré zbraně. Pokud si chcete užít chvíli klidu, zavítejte do Chrámu jadeitového Buddhy na západě Shanghaje. Jedná se o buddhistickou svatyni postavenou v roce 1882.

 

Za pozornost stojí i okolí

Za památkami můžete vyrazit i do okolí města. Například nedaleké sídlo Songjiang s chrámovými ruinami a zahradou Opilého básníka. Nadchne vás i starobylý město Nanjing, jehož dějiny začínají už kolem roku 1000 př. n. l. Lemují ho mohutné hradby, za nimiž se skrývá například Bubnová věž, nebo pevnost Džbán. Nechybí císařský dvůr spojený s rozsáhlými zahradami.

Přehled ubytování v této lokalitě na booking.com

Booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

Doba letu do Šanghaje

 

Letiště Šanghaj (PVG)

 

Renminbi, jüan, ťiao, fen, tím vším platíte v Číně

 

Česko bude mít pátou leteckou linku s Čínou

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.