Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Doprava do Vídně a po Vídni

VídeňHledáte-li možnost, jak se dostat do Vídně a z města následně na letiště, které je z centra vzdáleno přibližně 16 km, možností existuje hned několik. Pojďme se podívat, které to jsou.

 

 

 

Jak se dostat do Vídně

Nejsnazší je pochopitelně doprava z Prahy, mezi českou a rakouskou metropolí jezdí s pravidelnými linkami hned několik autobusových dopravců. Zároveň se i z finančního hlediska jedná o nejvýhodnější způsob cestování.

V první řadě je potřeba zmínit RegioJet ( Student Agency). To na této trase má v současnosti dnes již více než desítku spojů. A jako jediný vás také tento dopravce odveze rovnou přímo na letiště.

Jinou možností je doprava s přepravcem FlixBus, nicméně musíte počítat s jedním přestupem, a navíc i tím, že na sebe jednotlivé spoje úplně precizně nenavazují. V cenách se obě společnosti poměrně vzácně shodují, lístek pořídíte přibližně za cenu lehce přes 750 Kč.

 

S Hellö Bus se dvakrát denně můžete spojem dostat do centra Vídně, podobně jako s Eurolines.

 

 

Jinou možností, pokud budete cestovat sami, případně až ve třech osobách, také i ekonomicky celkem výhodnou, je i jízda vlakem. Jednosměrnou jízdenku pořídíte za přibližně 500 Kč. Při přepravě z nádraží na letiště je pouze potřeba absolvovat přestup City Airport Train (CAT), což vám zabere zhruba patnáct minut a dáte asi 7,5 EUR za lístek.

 

Taky dopravce Leo Express vás dopraví až na vídeňský aeroport

 

Jak se z města dopravit na letiště

Možností, jak se dostat z centra města na letiště, je například rychlodráha S-Bahn, která představuje cenově výhodnou alternativu.

Jinou možností je využít autobus, a to konkrétně jakožto první možnost služby Vienna Airport Lines. Jednotlivé linky jezdí z Busterminal Wien Stadion Center v pravidelných hodinových intervalech. Lístek pro dospělého pořídíte v současné době cca za cenu okolo 8 EUR, nicméně až 1 euro se dá ušetřit prostřednictvím ÖBB Vorteilscard nebo Vienna-Card.

Ze zastávky Vienna Erdberg zase pravidelně vyjíždějí autobusy společnosti Air Liner, to je druhá alternativa.

 


 
Mohlo by vás zajímat: Mapa vídeňského metra
 

 

Ceník jízdenek do vídeňského metra naleznete zde.

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.