Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

10 míst, která musíte navštívit ve Vídni

Foto, en.wikipedia.orgPohodlně se usaďte do jedné z tradičních kaváren, přivoňte si ke  kávě, a v klidu si prolistujte noviny, které jistojistě leží na vašem stole. Až si vychutnáte vyhlášený čokoládový dortík, můžete se rozhodnout, která místa dnes poctíte svou návštěvou.

Letní prázdniny se pomalu blíží ke konci. Ale vy ještě toužíte strávit pohodový prodloužený víkend mimo republiku, a přitom nechcete cestovat příliš daleko. Obklopte se krásami města, které je pro mnohé turisty kulturním symbolem. Ať už máte chuť vydat se za památkami, kulturou nebo nákupy, navštivte Vídeň a věřte, že zde se nudit nebudete.

 

Foto, en.wikipedia.org

By User:My Friend (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], Wikimedia Commons

Foto, en.wikipedia.org

By Of the individual pictures, Gryffindor, of the panorama, Roland Geider (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons

Foto, en.wikipedia.org

By MrPanyGoff [CC BY-SA 3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

 Mohlo by vás zajímat: Kam ve Vídni zajít s dětmi? Čtěte zde. 

10 míst, které stojí za to vidět

Zámek Schönbrunn - jedná se o nejnavštěvovanější pamětihodnost ve Vídni, kterou si nenechá ujít žádný nadšený turista. Celý komplex je opravdu obrovský, a nabízí vyžití pro celou rodinu. Kromě samotného barokního zámku, který sloužil jako letní sídlo Marie Terezie, zde naleznete i další krásná místa. Dokonale upravený pestrobarevný park, nejstarší zoologickou zahradu na světě, skleníky Palmenhaus a Wüstenhaus s botanickými exponáty, a v neposlední řadě Muzeum císařských kočárů (fotky zámku Schönbrunn).

Staatsoper - Když si představíme Vídeň, spoustě z nás se vybaví opera a samozřejmě světoznámí skladatelé. Není divu, že je město na svou hudební historii náležitě hrdé. Vídeňská státní opera je stále jednou z nejpřednějších opernějších scén na světě, a program renomované scény se mění každý den. Zažít jedno z operních nebo baletních představení právě zde, to je nezapomenutelný zážitek!

Belvedér - Jedno z nejnavštěvovanějších míst je tento barokní palácový komplex, který se skládá ze dvou částí.

V horní části Belvedéru se nachází okázalý honosný palác a také nejstarší alpská zahrada na světě, která vytváří zelenou oázu uprostřed Vídně. Zde si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta.

V komnatách elegantního Dolního Belvedéru naleznete pozoruhodné Muzeum rakouského barokního umění. Za povšimnutí stojí také budova Oranžerie, ve které je dnes umístěno Rakouské muzeum středověkého umění. 

Parlament - Interiér parlamentu je volně přístupný veřejnosti. Pokud stojíte o odborný výklad o práci zdejších politiků, můžete pak směle vstoupit do jednotlivých zasedacích sálů.

Obří ruské kolo - Jistou dávku adrenalinu nabízí obří ruské kolo. Z necelých 65 metrů máte možnost vychutnat si pohled na celé město. A to opravdu stojí za to!  Nachází se v zábavním parku Prátr, který můžeme nazvat obří poutí, jelikož nabízí na 250 atrakcí. 

Ringstraße -  Posaďte se do jednoho z vagonů tramvaje, nasaďte si sluchátka, a poslouchejte informace o jednotlivých památkách. Okružní třída kolem historického centra je dlouhá 5,3 kilometrů. Kochejte se velkolepostí budov divadel, muzeí, radnic, kostelů a škol.  Velké množství překrásných budov, ale také parků, a přitom tak blízko u sebe. To je Ringstraße. Pro děti je navíc připraven speciální program.

Holfburg - hrad v centru Vídně, v minulosti zimní rezidence Habsburků. Nyní slouží jako sídlo hlavy státu, a podobně jako je tomu v Praze, tvoří Hofburg rozsáhlý areál. Za pozornost zde stojí zejména výstava věnovaná císařovně Sisi.

Stephansdom - Katedrálu svatého Štěpána můžeme považovat za symbol Vídně. Dechberoucí gotická stavba se nachází na náměstí Stephansplatz , které je umístěno ve středu města, a je jeho důležitou dominantou.

Hundertwasserhaus - úžasné výstřední dílo architekta Friedensreicha Hundertwassera. Dům měl v minulosti sloužit jako ubytování pro sociálně slabší, nyní je však turistickou atrakcí. Pestrobarevnou stavbu s nerovnými plochami obrůstají stromy a popínavé rostliny. Přímo v domě naleznete příjemnou kavárnu ve stejném stylu. 

Burgtheater - rakouské národní divadlo, jedno z nejznámějších divadel v Evropě. Interiér divadla vás oslní úžasnými prvky francouzského baroka. 

Udělejte si čas a zajeďte si do Vídně. Je to od nás přeci jen kousek. Projděte se večer při západu slunce historickými uličkami prolínající se s moderní jednoduchostí. Stojí to za to.

 

Tipy na ubytování z portálu booking.com 

Booking.com


Mohlo by vás zajímat: mapa metra


*Autor úvodní fotky - By John Menard from Phoenix, USA (Karlskirche - Vienna  Uploaded by PDTillman) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Mohlo by vás zajímat: Cestopisy z města na Dunaji

Cesta do Vídně

Na skok do Vídně

   


 

Zdroj videa: YouTube CC, TheAustroCam, Vídeňský Prátr  

 

 

Čtěte také:

Doprava do Vídně a MHD

Hlavní vlakové nádraží

Nová autobusová zastávka - Student Agency

 


 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.