Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Energylandia — zábavní park v Polsku nejen pro děti

Kdo z nás s nostalgií nevzpomíná na dětská léta, kdy jsme se bezstarostně točili na kolotoči v zábavním parku? Tyto vzpomínky nás často provázejí po celý život a díky nespoutané radosti, kterou jsme tehdy pociťovali, patří mezi ty nejcennější. Naštěstí zábavní parky vkročily do 21. století a stala se z nich úžasná místa, kde na vás čekají nejen atrakce pro děti, ale také (nebo i především) pro dospělé. Takovým parkem, který si získal pověst jednoho z nejlepších v Evropě a možná i na světě, je Energylandia nacházející se v  Polsku, kterou každý rok navštíví více než milion turistů.

 

 

Water park

 

Water park

 

Moderní zábavní park je místem, kde si každý bez ohledu na věk najde něco pro sebe. Atrakce jsou navíc často určeny pro dospělé osoby. Díky moderním technologiím a inženýrství vznikají stále vyšší a rychlejší atrakce, u nichž se zdá, že odporují fyzikálním zákonům, a které způsobují, že naše srdce bijí silněji a adrenalin nám neumožňuje usnout ještě dlouho po absolvování poslední jízdy.

Každý, kdo vyhledává extrémní emoce, by měl navštívit Energylandii, která se nachází v obci Zator – napůl cesty mezi Krakovem a Katowicemi. Na 26 hektarech čekají na hosty zábavního parku 4 zóny včetně extrémní zóny určené pro dospělé. Co mohou hledači silných zážitků očekávat? Především je nutno zmínit se o Mega Coasteru Hyperion, který je novinkou roku 2018. Jedná se o nejvyšší a nejrychlejší Mega Coaster v Evropě. Výška 77 metrů, spád 80 metrů, sklon 85 stupňů, 140 km/h, efekt stavu beztíže, kladné i záporné přetížení. Něco takového ještě v Evropě nebylo!

Do Energylandie stojí za to jet už jen kvůli jízdě na Hyperionu, ale to zdaleka není vše! Na milovníky dovádění ve vodě čeká Speed Water Coaster, neboli kombinace horské dráhy a vodní jízdy, který je nejrychlejší na světě. Výška 60 metrů, 110 km/h a hektolitry vody zaručí nezapomenutelný zážitek. Toužíte po větším množství vody a emocí?

 

Hyperion

 

Hyperion


Mezi novinkami v Energylandii je také zóna Tropical Fun, která se nachází ve vodním parku a spadá mezi další „nej”, kterými se Energylandia může pochlubit – největší otevřený vodní park v Polsku. Zahrnuje 10 vodních skluzavek s různou náročností pro lidi v každém věku. Mezi nimi je Kamikadze pro osoby vyhledávající extrémní zážitky – podlaha propadající se pod nohama, obrovská rychlost a pád z výšky 90 metrů do neznáma. 

 

Tropical Fun

 

Tropical Fun Water Park

 

Jste skutečnými Kamikadze, nebo budou vaše srdce bít o něco rychleji? Exotic Fun, ačkoliv název zní nevinně, zase nabízí jízdu ve všech směrech bez držení. Jedná se o jedinou atrakci tohoto typu v Polsku!

 

Speed Water Coaster

 

Speed Water Coaster


Nebo snad chcete pocítit sílu Tsunami? V takovém případě na vás čeká Tsunami Dropper! 40 metrů vysoká shazující věž o síle Tsunami.  A jakmile nastane vhodný okamžik pro osušení, pomůže vám vánek větru při jízdě další extrémní horskou dráhou v Energylandii. Formula Roller Coaster zrychlí na 100 km/h za 2 sekundy!

 

Space Gun

 

Space Gun


Nestačilo vám to? Potom si naskočte na Space Gun, 16 metrů dlouhá ramena a 2 gondoly, které se pohybují v opačných směrech. Žádné dvě jízdy nejsou stejné! Neváhejte ani chvíli a zjistěte, jak funguje Aztec Swing – kyvadlo otáčející se do různých směrů kolem své osy. A pokud hledáte nejlepší z nejlepších, potom si nesmíte nechat ujít jízdu na horské dráze Mayan, která v hodnocení dosahuje 10/10. Pociťte přetížení jako ve stíhačce F-16!

 

Tsunami Dropper

 

Tsunami Dropper

 

Extrémní zóna velmi mile překvapí všechny hledače zážitků. Není to pouze království extrémních horských drah, ale zároveň také horská dráha plná emocí!

A pokud se vám zrychluje srdeční tep při pohledu na vzdušnou akrobacii s účastí motocyklů, jízdních kol nebo automobilů, potom vás na další porci emocí zvou kaskadéři účinkující v mnoha show probíhajících v Energylandii: Extreme, neboli motocykly, jízdní kola, automobily, čtyřkolky a ti nejlepší kaskadéři. Zde není možné si dovolit sebemenší chybu a vše je připraveno do nejmenších detailů. Turbo Speed Racing je show zaměřená na rychlost. Řev motorů a nebezpečné manévry. Flying Kings – vzdušná akrobacie na motocyklech a jízdních kolech, při které mrazí v zádech.

Energylandie je důkazem toho, že zábavní park není místem pouze pro děti, ale také pro dospělé, kteří se chtějí dobře bavit a vědí, jak na to. Je to místo, kde prožijete výjimečné emoce, zrychlí se váš srdeční tep a adrenalin vám neumožní usnout ještě dlouho po návratu domů. Představuje kombinaci nejnovější technologie a inženýrství, které jsou využity k zajištění skvělé zábavy, díky níž se zasmějete k prasknutí, budete křičet, dokud vám to umožní hlasivky, a bavit se až do ztráty sil!

 

     
 

Web: https://energylandia.pl/cs/

vstupné:

Dospělý: 109 PLN (25,51 €)

Dítě do 140 cm: 59 PLN (13,81 €)

Dítě do 3 let: 1 PLN (0,23 €)

 
     

 

 


 

   
  Čtěte také:
 

Polská jezera v blízkosti našich hranic

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.07.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.