Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Estoril - Portugalsko

Na jednom z jihozápadních výběžků  Portugalska do Atlantiku se rozkládá turisty vyhledávané letovisko  Estoril (čti: eštoril). Město je situováno v blízkosti hlavního města Lisabonu (Lisboa), vzdálenost je přibližně 26 kilometrů. Dojet tam můžete za 20 minut po silnici A5, anebo po pobřeží vyhlídkovou jízdou za půl hodiny. Ovšem po pobřeží se můžete do Lisabonu dopravit i  vlakem. Na opačnou stranu jedou vlaky do letoviska Cascais; tam se ale dá - pohodlně po nábřeží - dojít pěšky. No, a když už jsme začali výlety, je potřeba zmínit i nejzápadnější místo evropské pevniny, mys Cabo da Roca, kde můžete získat i certifikát o návštěvě tohoto místa. Z Cascais sem jezdí místní autobusová linka č. 403.

 

 

Ale už zpět k Estorilu. Město se nachází v okresu Cascais, distrikt Lisabon. Tato oblast byla od nepaměti vždy osídlena, neboť zde jsou příznivé klimatické podmínky. Během staletí se zde vystřídaly nadvlády Féničanů, Římanů a Arabů. V roce 1147 se dostalo město pod kulturní vliv křesťanů.

Dnes tu žije něco kolem 23 tisíc obyvatel. Po pobřeží se táhne spousta pláží (Costa de Estoril), čistých a upravených. I oceán je tu čistý a s menšími vlnami - díky poloze v Lisabonském zálivu je Estoril poměrně chráněn před povětrností.

Na pobřeží, přímo u pláže je situován hrad Saint Peter’s Fortress, zámek Forte Da Cruz a zřícenina hradní pevnosti Forte de Sao Teodósio. V těchto místech jsou zřízena vyhlídková místa s dalekým rozhledem.

 

     
                              Předpověď počasí - Estoril  
     

 

Forte de São Teodósio da Cadaveira

 

    Hotely v Estorilu přes portál booking.com


Estoril určitě znají milovníci automobilového sportu – na zdejším okruhu se téměř 15 let jezdily zkušební jízdy F1 a od roku 2000 se zde koná Mistrovství světa silničních motocyklů.

 

Poloha Estorilu, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

             
                  Mohlo by vás zajímat:

Zajímavá města a letoviska v Portugalsku

   
             

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Hranice Portugalska

 

Seznam letišť v Portugalsku

 

Jak dlouho trvá let do Portugalska?

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.