Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

ÉVORA, MĚSTO V JIŽNÍM PORTUGALSKU

Évora, zní to až étericky a ono to tak v podstatě je. Jde o jedno z okouzlujících míst na světě nacházející se v jižním  Portugalsku. Město Évora zdobí provincii Alentejo a je domovem skoro 60 tisícům obyvatel. Évora je se svým zachovalým centrem města zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Je obdivuhodné, jaké množství památek se z historických dob dochovalo. A vy je všechny můžete objevit, navštívit a na konci své dobrodružné cesty ochutnat skvělou regionální kuchyni.

 

 

VÝLET ČASEM

Évora nám nabízí tolik malebných uliček, které vás vezmou do různých časů naší historie. Shlédnete dechberoucí stavby gotiky, navštívíte baroko, necháte se zlákat renesancí či se dozvíte o manuelském stylu, který je pro Portugalsko typický.

Pokud vyrazíme z Prahy letadlem do Lisabonu dál se do provincie Alentejo dostaneme například autem. Vzdálenost bude v tuto chvíli cca 130 kilometrů.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Velké plus je, že toto místo ještě neokupují davy zahraničních turistů, tudíž máte skvělou příležitost si vše užít, aniž by vás tlačily masy návštěvníků.

Provincii Alentejo tvoří rovinatá krajina na jih od řeky Tajo. Když tu se před námi najednou zvedá město Évora. Pojďme nemyslet na hluk velkoměst a prozkoumejte Évoru, kde se čas na chvíli zastavil.

 

PROCHÁZKA HISTORICKOU ÉVOROU

  • Římský chrám - chrám v korintském stylu se šesti sloupy v řadě, jediný svého druhu v Portugalsku
  • Kostel sv. Františka - představení gotiky a manuelského slohu, mistrovské dílo s barokní výzdobou uvnitř kaplí, hojně navštěvovaná je místní kostnice (Capela dos Ossos)
  • Náměstí Geraldo - nachází se v centru města, na tomto náměstí najdete další skvosty jako gotický palác, renesanční fontánu či kostel sv. Antonína
  • Palác Vasco da Gama - v něm se dochovaly překrásné renesanční malby, sám Vasco da Gama zde přibližně šest let sídlil
  • Katedrála - je jednou z nejvýznamnějších gotických památek Portugalska, s nádhernými z mramoru vytesanými sochami apoštolů u vchodu, uvnitř jsou pak k vidění renesanční varhany a chór
  • Klášter a kostel Lóios - kostel byl zbudován v gotickém stylu s manuelskou klášterní budovou, interiér je vyzdoben keramickými kachličkami (azulejos) s biblickými výjevy
   
Náměstí Geraldo

 

Mnoho dalšího vás dále čeká v tajemných zákoutích Évory. Doslova na každém rohu města číhá něco z historie, ale také z místních tradic. Portugalská keramika vás jistě nadchne svými vzory, pestrými barvami a nejrůznějšími tvary. Můžete tak hodiny vybírat stejně jako se sladce ztrácet v úzkých uličkách.

Évora, město, kde se chodí proti proudu času.

Autor: Michaela Částková

 

 

 

 


   
  Čtěte také:
 

Zajímavá města v Portugalsku

 

Seznam letišť v Portugalsku

 

Jak dlouho trvá let do Portugalska?

 

Kde ve světě se mluví portugalsky?

   


Vložil/a: Daniel Česák 08.07.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.