Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde ve světě se mluví portugalsky?

Portugalština patří mezi západní románské jazyky (západoiberská větev). Je to šestá nejrozšířenější řeč na světě a mezi románskými jazyky je nejtěžší: například používá více slovesných časů, má obsáhlejší diakritiku a písmena, která ostatní jazyky nemají, a co se týká fonetiky, hojně používá nosovky.

 

 

Kolem 90 % portugalské slovní zásoby pochází z latiny, projevil se na ní i vliv arabského jazyka.

Portugalština se začala po světě rozšiřovat již v 15. a 16. století, kdy si  Portugalsko vytvářelo kolonie a stalo se tak koloniální říší. Úředním jazykem je v několika nezávislých státech: Brazílie, Angola, Kapverdy, Mosambik, Ostrov svatého Tomáše a Princovy ostrovy.

Brazilská portugalština se od evropské liší především rozdíly ve výslovnosti, a slovní zásoba byla v Brazílii ovlivněna jazykem tamních indiánů a afrických přistěhovalců.

V posledních letech se portugalský jazyk rozšiřuje jak na západě Evropy, tak v Severní Americe, a to díky migraci Portugalců.

Portugalsky se hovoří také na Madeiře – překrásném ostrově plném květin a nedotčené přírody, nazývaném též „plovoucí zahrada Atlantiku“.

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kde ve světě se mluví francouzsky?

 

Kde ve světě se mluví italsky?

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.12.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.