Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letecký dopravce Finnair

Foto, en.wikipedia.orgV domovském  Finsku je největší leteckou společností a v celosvětovém měřítku se jedná dokonce o hned pátou nejstarší. A pro zajímavost figuruje rovněž i na čelních příčkách žebříčků těch vůbec nejbezpečnějších, například v roce 2012 srovnání suverénně kralovala.

Společnost vznikla již roku 1923 a jeden ze zakladatelů, Bruno Otto Lucander, se stal i jejím generálním ředitelem. Nyní tuto funkci zastává Pekka Vauramo. Zprvu nosila název Aero O/Y a pod současným jménem funguje oficiálně od roku 1968.

 

 

Svoje sídlo má ve městě Vantaa, které byste našli v jižním Finsku. Na jeho území se také nachází stejnojmenné letiště, na kterém získal Finnair svou hlavní základnu.

 

Kam dopravce létá? přehled destinací

Výpis jednotlivých 108 destinací


Foto, en.wikipedia.org

Odlety/přílety ze základny Vantaa - Helsinki


Nejtěžší období zažila, docela očekávatelně, hlavně za druhé světové války. Již roku 1975 do svojí flotily zařadila dodnes používaný McDonnell Douglas DC-10–30 a následující osmdesátá léta znamenala období výrazného rozkvětu. Zásadním milníkem v historii pak byl rok 1999 a zařazení do aliance Oneworld, sdružující přední světové aerolinky.

Flotila aerolinky: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Airbus A350-900, ATR 72-500, Embraer E-190.

 

Uzlové letiště Finnair:

Helsinki

Brussel  (Cargo)

Londýn Heathrow

 


*Autor úvodní fotky - By Alan Wilson from Stilton, Peterborough, Cambs, UK (Airbus A350-941 'OH-LWA' Finnair) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letenky s Finnair z Prahy do Dillí

Levné letenky do Jižní Koreje s Finnair

Finnair: Bangkok z Prahy za 12 988 Kč

Finnair: Thajská metropole Bangkok za 11 590 Kč

Pohyb letadel přes Flightradar24.com

Jak vypadá letenka?

 

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.