Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Nice

Baie des AngesNice, krásné historické město ležící na břehu moře v Andělském zálivu má svým návštěvníkům co nabídnout. Při příletu na letiště Nice, Cote d´Azur vás bezpochyby ohromí nádherný výhled na celý záliv.

 

 

 

 Záliv lemují především kamínkové pláže, které lákají k odpočinku a vodním sportům. Historické centrum Nice má také co nabídnout. Centrem města je náměstí Place Masséna, které je lemováno oranžovými domy s podloubím. Na náměstí se na sloupech tyčí 7 zvláštních soch postav. Jmenují se Konverzace v Nice a symbolizují rozhovor mezi 7 kontinenty.

Ve starém městě (Vieux Nice) se můžete procházet uličkami přeplněnými místními stánky a malými obchůdky s jídlem, levandulí, kořením a místní keramikou.

 

 

Okolo pobřeží vás provede promenáda Promenade des Anglais. Je překrásným místem k večerním procházkám, běhání nebo projížďce na kole, které si zde můžete zapůjčit.

Pokud vystoupáte na kopec Colline du Chateau, naskytne se vám výhled na celý záliv. Místní dominantou je i uměle vytvořený vodopád.

Z Nice se můžete vydat za dalšími okouzlujícími místy jižní  Francie. Vyjíždí odsud jak vlaky, tak autobusy do Cannes, Marseille, Monaca a třeba i do Saint Paul de Vence, o kterém byl jeden z předchozích článků.

 

Tipy na hotely

 

Hôtel Du Centre

Cena na noc pro dva -  2 350 Kč
 

Best Western New York

Cena na noc pro dva - 2 720 Kč

sochy Place Massénavodopád Nice

 

 

 

 

Autor: Martina Zemanová

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.