Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Nice

Baie des AngesNice, krásné historické město ležící na břehu moře v Andělském zálivu má svým návštěvníkům co nabídnout. Při příletu na letiště Nice, Cote d´Azur vás bezpochyby ohromí nádherný výhled na celý záliv.

 

 

 

 Záliv lemují především kamínkové pláže, které lákají k odpočinku a vodním sportům. Historické centrum Nice má také co nabídnout. Centrem města je náměstí Place Masséna, které je lemováno oranžovými domy s podloubím. Na náměstí se na sloupech tyčí 7 zvláštních soch postav. Jmenují se Konverzace v Nice a symbolizují rozhovor mezi 7 kontinenty.

Ve starém městě (Vieux Nice) se můžete procházet uličkami přeplněnými místními stánky a malými obchůdky s jídlem, levandulí, kořením a místní keramikou.

 

 

Okolo pobřeží vás provede promenáda Promenade des Anglais. Je překrásným místem k večerním procházkám, běhání nebo projížďce na kole, které si zde můžete zapůjčit.

Pokud vystoupáte na kopec Colline du Chateau, naskytne se vám výhled na celý záliv. Místní dominantou je i uměle vytvořený vodopád.

Z Nice se můžete vydat za dalšími okouzlujícími místy jižní Francie. Vyjíždí odsud jak vlaky, tak autobusy do Cannes, Marseille, Monaca a třeba i do Saint Paul de Vence, o kterém byl jeden z předchozích článků.

 

Tipy na hotely

 

Hôtel Du Centre

Cena na noc pro dva -  2 350 Kč
 

Best Western New York

Cena na noc pro dva - 2 720 Kč

sochy Place Massénavodopád Nice

 

 

 

 

Autor: Martina Zemanová

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!