Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Rotterdamu

V tomto nizozemském přístavním městě žije téměř 620 tisíc obyvatel. Rotterdam má největší přístav v Evropě a celý přístavní komplex je druhý největší na světě – na prvním místě je Šanghaj.

 

 

Městskou dopravu v Rotterdamu zajišťuje dopravní společnost RET.

 

Cesta z letiště

Chcete-li se dostat z letiště do centra, využijte autobusovou linku č. 33, která staví přímo před odletovou halou. Za 10 minut vás autobus doveze na metro – stanice Meijersplein, a odtud můžete metrem cestovat kamkoli po městě. Jízdenku si zakupte rovnou na letišti, buď v automatu, anebo ve stánku. Jízdné na 60 minut vyjde na 3 Eura, bylo by ale výhodnější si koupit rovnou předplatné na více dní.

 

Metro

Metro v Rotterdamu má pět linek. V provozu je v pracovní dny od 5,30 do 01,00 hodiny po půlnoci, o víkendech začíná jezdit později.

 

Plán metra, zdroj: By User:MichaBen [Public domain], Wikimedia Commons

 

Autobusy a tramvaje

Autobusy zajišťují dopravu především v okrajových částech města a na sídlištích. Od 01,00 do 6,00 hodiny ranní jezdí noční autobusy – pozor mají speciální tarif 5 Euro za jízdu.

Tramvajová doprava obsluhuje především centrum města a jeho okolí. Tramvají se dostanete i do míst, kam nesmějí automobily. Běžně je provozováno 9 moderních linek, ve dnech fotbalových zápasů přibude vždy speciální linka č. 12, která spojuje centrum města se stadionem Feyenoord. Při festivalu Dunya funguje navíc tramvajový spoj č. 18.

 

Jízdné

Pro všechny druhy MHD platí stejné jízdenky či karty. Jak už bylo zmíněno, 60 minutové jízdné přijde na 3 Eura, bylo by tedy výhodnější pořídit si předplatné na 1, 2 nebo 3 dny. Místní obyvatelé využívají kartu OV-chipcard, pro turisty je vhodná Anonymous OV-chipcard; tu zakoupíte v automatech na stanicích metra. Při vstupu do dopravního prostředku musíte kartu s předplaceným jízdným vždy označit.

Velmi výhodná je také Rotterdam Welcome Card, kterou si může online objednat z domova a na místě si ji pak vyzvednete – kromě jízdného zdarma, můžete navštěvovat různé památky, atrakce, a podobně, s výraznou slevou.

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Rotterdam, největší evropský přístav

   

Vlakové nádraží Rotterdam Centraal station

   

Letiště Rotterdam (RTM)

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.