Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Eindhovenu

Eindhoven je město na jihu  Holandska, s asi tak čtvrt milionovou populací – z toho je zhruba 25% cizinců, převážně Turků a Maročanů. Dopravní obslužnost ve městě zajišťují autobusy. Nejdůležitějšími linkami pro turisty jsou spoje 400 a 401 – tyto trasy obsluhují moderní článkové elektrobusy dopravce Hermes (na křižovatkách mají absolutní přednost).

 

 

Spoj č. 400 jezdí mezi letištěm a hlavním nádražím (vlakové i autobusové), a protože je to expresní linka, cestou nikde nezastavuje a délka jízdy je tak přibližně 20 minut. Spoj č. 401 má stejnou trasu, avšak s tím rozdílem, že je zastávkový – obsluhuje tedy zastávky ve městě a jízda trvá cca 30 minut.

Jízdné

Jsou dva typy jízdenek – nepřestupní na jednu jízdu, anebo celodenní. Ta první stojí 3,75 Euro, celodenní 6 Eur – tyto ceny byly v platnosti o prázdninách 2017. Zakoupit je můžete v automatu na zastávce (platit můžete mincemi nebo kartou), v informačních centrech na nádraží, anebo rovnou v autobusu. Jízdenku musíte vložit do validátoru při nástupu i výstupu.

Dopravce Hermes nasadil do okolí Eindhovenu už v roce 2016 celkem 43 článkových elektrobusů; linky jsou označeny 400 – 407 a většinou vyjíždějí z nádraží, které spojují s významnými místy ve městě a pak zajíždí do okolních obcí a měst. Jinak řečeno - v okolí Eindhovenu zajišťuje dopravu jedna z největších flotil elektrobusů v Evropě. Větší je jen ta v Londýně, kde je v provozu 51 elektrobusů.

V Eindhovenu – stejně jako i v ostatních městech Nizozemska – můžete využívat také kolo. Tato ekologická doprava je velmi populární a lze ji provozovat díky tomu, že ve městě je vybudována rozsáhlá síť cyklostezek. Zajděte do půjčovny kol (kterých je tu mnoho) a vypůjčte si kolo třeba na celý den – ceny nejsou vysoké, pohybují se zhruba od 10 Eur.

 

 

      Mohlo by vás zajímat:
     

Eindhoven, poklidné město

     

Hlavní vlakové nádraží Eindhoven

     

Letiště Eindhoven (EIN)

       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.