Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Eindhoven, poklidné město

Eindhoven, en.wikipedia.orgNizozemské město Eindhoven má pověst tichého a čistého sídla, které svého největšího rozmachu dosáhlo ve 20. století. Zdejší letiště je poměrně malé, město působí velmi příjemným dojmem, prohlídku zvládnete docela rychle. Žije zde 220 tisíc obyvatel a jde proto o páté největší nizozemské město.

 

 


Zásluhy o rozvoj má firma Philips

Město, jehož historie se začíná psát roku 1232, se k  Holandsku přičleňuje až v roce 1629. Během své dlouhé existence zažije požáry i přestavby, ale stále si až do 19. století zachovává podobu nepříliš velkého sídla.

 

 

Teprve průmyslová revoluce jeho podobu definitivně mění. Tehdy se staví kanály, silnice a železnice a začíná velký průmyslový rozmach. Rozrůstá se i rozloha, původní část vymezená středověkými hradbami už dávno přestává stačit. Město se proslaví díky zdejšími sídlu firmy Philips. Právě jeho zásluhou se Eindhovenu přezdívá „Město světla“.

 

Eindhoven, en.wikipedia.orgPhilips Light Tower, autor fotky: By Rosemoon (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

               
              Předpověď počasí -  Eindhoven
               


Spousty studentů i cyklistů

Eindhoven, en.wikipedia.orgEindhoven, en.wikipedia.orgNa žádné monstrózní a úchvatné památky tu sice nenarazíte, ostatně kvůli náletům za 2. světové války tu byla řada historických domů bohužel zbořena.

Nejvýznamnější zdejší pamětihodností je kostel Sint - Catharinakerk v centru města.

Potěší ale i návštěva dalších kostelů Paterskerk a Sint Joriskerk. Z původního kostela ze 14. století dnes zbyla jenom věž Oude Toren, ale i to stojí za zhlédnutí. Pozoruhodné je ovšem zdejší muzeum moderního umění Van Abbemuseum. K 75 letému výročí založení firmy Philips tu také vznikla Evoluon, budova ve tvaru létajícího talíře. I ta se pro vás stane zajímavým cílem. Velkoměsto plné ruchu rozhodně nečekejte, ale atmosféra je tu příjemná a klidná.

Typickým rysem jsou pro ni různá muzea a kavárny. Eindhoven je plný  cyklistů, kteří zde mají skvělé podmínky pro jízdu i spousty parkovišť. Kromě toho je zde i univerzita a tedy spousta studentů.

 

 

                                           Zajímavá muzea

DAF Museum

Automobilové muzeum

www.dafmuseum.nl/en

Philips Museum Muzeum společnosti Philips

www.philips-museum.com

Van Abbemuseum Moderní umění

https://vanabbemuseum.nl

PSV Museum Fotbalové muzeum  

PreHistorisch Dorp

Pohled do historie

http://prehistorischdorp.nl

 

Eindhoven, en.wikipedia.orgCatharinakerk, autor fotky: Robert de Greef, creative commonsEindhoven, en.wikipedia.org

Bývalá letištní budova, By Wammes Waggel (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Dopravní letecké spojení města zabezpečuje Letiště Eindhoven (EIN)


 

Přehled ubytování v Eindhovenu

Eindhoven

Trasa letu

Trasa letu: Praha - Eindhoven, letenky na Kiwi.com, nejlevnější zpáteční letenky do této destinace zakoupíte z Brna za cca 700 Kč, spoje zabezpečuje aerolinka Wizzair.


Mohlo by vás zajímat:

Brno – Eindhoven od 600 Kč

Letenky do Holandska a zpět za 598 Kč

542 korun za letenku do Holandska!

Země, kde se platí eurem

Hlavní vlakové nádraží Eindhoven

Konec levných letů z Brna do Eindhovenu. Wizzair ...

Veřejná doprava (MHD) - Eindhoven

Doba letu do Eindhovenu

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.