Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Hotelový řetězec Marriot vytvoří vlastní platformu, aby zmírnil vliv Airbnb

Airbnb služba, která zaznamenala v poslední době obrovský zájem, který však překáží hotelovým řetězcům. Těm vadí úbytek turistů, kteří využívají jejich ubytovacích služeb a volí snadnější a často i levnější cestu nájmu bytu nebo celé nemovitosti napřímo od jejich majitelů. Jedním z prvních, kdo na situaci na trhu reaguje je hotelový řetězec Marriott, který připravuje vlastní platformu, která turistům napřímo nabídne možnost ubytování v hotelích tohoto řetězce. 

 

 


Marriott reaguje

Hotelový řetězec Marriott se rozhodl reagovat a nejen čekat se založenýma rukama. Plány gigantu první představuje americký deník Wall Street Journal, který získal žhavé informace, že Marriott spustí a představí svou službu nejspíše v příštích několika týdnech. Šestiměsíční zkušební období má řetězec již za sebou, nejprve platformu testoval v Londýně a následně i v dalších evropských velkoměstech jako například v Lisabonu, Paříži nebo Římě. 

 

 

Zájem o službu

Služba jako taková zaujala mnoho klientů hotelového gigantu, především ty, kteří užívají výhody věrnostního programu. Marriott měl navíc již dlouhou dobu zájem vstoupit na trh sdílení bytů, protože měl informace od svých zákazníků, že tato služba je právě to, co řetězci schází. Bohužel ve spuštění platformy jim bránily zákony podobně jako samotnému Airbnb. 

Propagace služby

Marriott je jméno, které táhne a právě na něm by chtěli nejvíce majitelé stavět svou propagaci. Firma uvádí, že chce blíže spolupracovat s městy a vládami tak, aby nová plaforma byla v souladu s místními vyhláškami a zákony.

Marriott oproti Airbnb má zajímavou výhodu v podobě 1,3 milionu lůžek, která může po celém světě nabodnout. Jeho tržby stále rostou, v minulém roce o celá 4%, což činilo neuvěřitelných 5,2 miliardy dolarů. Jde tedy říci, že do boje z Airbnb vstupuje první z velkých hráčů. Tak si počkejme, jak to bude dále.

Autor: David Manek

 

 

           
        Marriott International je celosvětový provozovatel a poskytovatel franšízy hotelů a ubytovacích služeb. Společnost založil J. Willard Marriott a nyní je spravována jeho synem. Marriott International spravuje kolem 6900 ubytovacích nemovitostí po celém světě v celkem 130 zemích.  
            

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.05.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.