Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

10 míst, které musíte navštívit v Miláně

Obchodní centra, móda a slavný  fotbalový klub. První asociace, které napadnou mnohé z nás při vyslovení názvu italského města Milán. Jakmile však Milán navštívíme, zjistíme, že se může pyšnit tolika nádhernými místy, na něž se při jejich návštěvě zapomenout nedá.

A právě tahle ta místa vás potom napadnou jako první, když někde uslyšíte "Milán". Jaká místa máme na mysli? Vybrali jsme deset nejzajímavějších, které byste při návštěvě Milána neměli vynechat.

 

 

Piazza del Duomo 

Tento název nese mnoho  italských náměstí. V Miláně se však jedná o hlavní italské náměstí, kromě názvu těžko zaměnitelné s ostatními. Náměstí vyniká svou velkolepostí a neutuchajícím zájmem z řad turistů. Posaďte se na jednu z laviček, sledujte stovky holubů poletujících z jedné strany náměstí na druhé, a užijte si pohled na slavný dóm a obrovské prosklené nákupní centrum zvané Galleria Vittorio Emanuele.

 

Duomo di Milano

Významná památka v srdci Milána. Pátá největší katedrála na světě, Duomo di Milano, se nachází na náměstí Piazza del Duomo, o kterém jste si přečetli výše. Obdélná stavba je dlouhá 157 metrů, a dovnitř se vejde kolem čtyřiceti tisíc návštěvníků! Dóm zdobí mnoho fiál, přes dva tisíce soch a sto třicet pět věžiček. Na tomto velkolepém díle se v průběhu pěti set let podílelo mnoho stavitelů, avšak stavba si udržela jednotný gotický ráz.

Interiér dómu je nádherný, ale vynechat byste neměli ani slavnou střešní terasu. Do horních prostor chrámu je možné vyjet výtahem. Odtud potom spatříte krásný výhled na celé náměstí.

 

Galleria Vittorio Emanuele

Již zmíněné nákupní centrum s půdorysem latinského kříže pochází z 19. století. Prosklená zastřešená pasáž s luxusními obchody a restauracemi spojuje náměstí před dómem s náměstím Piazza della Scala. Skleněná střecha je opravdovým skvostem s velmi osobitou atmosférou. Nenechte si ujít tuto luxusní 200 metrů dlouhou pasáž s kupolí vysokou 40 metrů. Zde si na své přijdou milovníci luxusu, architektury, nákupů i jídla. 

 

La Scala

V osmnáctém století byl postaven tento proslulý operní dům, který nás nejspíše na první pohled příliš neoslní. Ovšem, pokud zde strávíte jeden z večerů, jistě budete ohromeni. Zde se odehrávají nejslavnější opery. Aby taky ne, La Scala je považována za světovou jedničku! Konkurovat jí může snad jen Metropolitní opera v New Yorku nebo Vídeňská státní opera. 

 

San Siro

Jak již bylo zmíněno, fotbal je neodmyslitelnou součástí Itálie. Stadion San Siro najdeme kousek od centra města. Pakliže jste fanouškem AC či Interu Milán, návštěvu tohohle milánského kolosu si nemůžete nechat ujít. San Siro každý zápas navštíví několik desítek tisíc fanoušků.

Pozor, nachází se zde také muzeum a kino! Muzeum i kino se věnuje historii stadionu, ale také historii fotbalových klubů. V muzeu si můžete prohlédnout šály, dresy, fotografie i sochy v životní velikosti. 

 

Poslední večeře

Slavnou fresku Leonarda da Vinciho najdeme v jídelně dominikánského kláštera. Ten je napojen na kostel Santa Maria delle Grazie, který je památkou UNESCO. "Poslední večeře" zobrazuje důležitou událost v životě Ježíše Krista. Před svým umučením rozděloval chléb a víno. Tak vznikla svátost eucharistie. Jedná se o skutečně velmi vzácné dílo.

 

Sforzesco a Sempion

V období renesance Milánu vládla rodina Sforzesco. Odtud název hradu. Dnes se v něm nachází množství expozic. Muzeum se pyšní díly Michelangela či Mantenga. Mezi nejzajímavější exponáty patří i nedokončená socha Pietà Rondanini od Michelangela. Za návštěvu stojí i ke hradu přilehlý park Sempion, který je v teplejších měsících ideálním místem pro romantickou procházku a odpočinek.

 

Basilica di Sant’Ambrogio

Bazilika zasvěcená patronovi města, svatému Ambrožovi. Nádherná stavba s okouzlujícím interiérem i exteriérem. Již vstup do baziliky je velkolepý. Zdobí jej sloupová kolonáda s propracovanými hlavicemi. Nejslavnějším sloupem je Ďáblův sloup. Pověst tvrdí, že pokud přiložíte ke sloupu ucho, uslyšíte zvuky pekla. Avšak věrohodnější informací je, že byl v této bazilice korunován Karel IV.

 

Cimitero Monumentale

Možná namítnete, že hřbitov rozhodně není místem, které byste toužili při návštěvě Milána vidět. Pravda, nejedná se o nejromantičtější místo k procházení, zde ovšem odpočívají velmi významné osobnosti. Místa posledního odpočinku jsou zdobeny předními umělci a vidět je opravdu stojí za to. Díla, která spatříte zde, mají vysokou uměleckou hodnotu. 

 

Navigli

Na závěr bychom se rádi zmínili o nevšední čtvrti Navigli. Zde se nachází vodní kanál, po jehož stranách byly vystavěny nejrůznější restaurace, kavárny a zmrzlinárny. Tato čtvrt je místem, kde můžete strávit jeden z večerů, dobře se pobavit a především najíst. 

Autor: Ivana Havelková

 


 

 

 

 

 

       
    Další články o městě Milán  
   

Mapa metra v Miláně

 
   

Letiště Milán Malpensa (MXP)

 
   

Letiště Milano Linate (LIN)

 
   

Nová letecká linka Ostrava – Milán

 
   

Doprava (MHD) v Miláně

 
   

Hrad Castello Sforzesco v Miláně

 
       

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Ask Angelina, Milan

 


Vložil/a: Daniel Česák 19.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.