Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Palermo Centrale railway station

Palermo Centrale je hlavní vlakové nádraží italského města Palermo, hlavního města Sicílie. Je to jedno z nejdůležitějších nádraží v  Itálii.  Spolu s Catania Centrale, Messina Centrale a Syrakusy je jedním z nejvýznamnějších svého regionu. Je vlastněno Ferrovie dello Stato, národní železniční společností Itálie.

 

 

Železniční stanice, kterou navrhl italský architekt di Giovanni, byla otevřena 7. června 1886. Od roku 1941 bylo nádraží charakteristické velkou střechou se strukturou ze železa a skla, v padesátých letech devatenástého století byla střechová konstrukce zesílena betonem.

 

Adresa:  Piazza Giulio Cesare, 90127 Palermo


Poloha nádraží, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Nádražní budova

 

Mohlo by vás zajímat:

Městečko Palermo

Letiště Palermo (PMO)

Kde se platí eurem?

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.