Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Městečko Palermo

Většina z nás tuší, že Palermo je hlavním městem Sicílie, zřejmě jej známe především z dětské hry Městečko Palermo, kterou ale s oblibou hrají i dospělí.

 

Zajímavosti

Palazzo dei Normanni – jde o překrásnou budovu, které se také někdy říká královský palác, byla vybudována na místě, kde se nacházel původní palác až z osmého století, kdy bylo Palermo v područí Arabů. Návštěvník tohoto skvostu bude mít možnost vyjít do prvního poschodí, kde si může prohlédnout nejrůznější prvky Normanského období na Sicílii. Součástí areálu je i krásná Pisanská věž. Cena vstupného je 6 eur.

 

 


Kostel San Giovanni degli Eremiti – Tento kostel je klasickou ukázkou muslimské architektury. Byl vystavěn ve dvanáctém století na místě původního kláštera a patří mezi nejoblíbenější památky města. Interiér budovy je sice velice jednoduchý, mnohdy až prázdný, přesto ale stačí jen jediná návštěva a budovu si zamilujete.

 

 

Doprava

Palermo je poměrně dost navštěvované město, byla tedy otázka času, kdy dojde k vybudování nové tramvajové sítě. Dnes se tramvají můžete přiblížit řadě historických památek. Hromadná doprava je ve městě výhodnější, nemusíte hledat místo na parkování, kterých ve městě moc není. Využít můžete samozřejmě i autobusy. Dávejte, ale pozor kam nastupujete, protože není pravidlem, aby autobusy dodržovaly nástupiště, na kterých jsou psány.

 

 

Pokud jste opravdoví dobrodruzi, pak se sem můžete vydat i autem, ale připravte se na to, že kromě neskutečně dlouhé cesty na vás čekají nepřizpůsobiví a bezohlední řidiči. Oproti tomu, cestování letadlem je rychlejší, pohodlnější a pravděpodobně mnohem levnější.

 

Ubytování

 

La Maison del Sole

Cena na noc pro dva - 1 012 Kč
 

MoJo B&B

Cena na noc pro dva - 1 025 Kč

 

Kuchyně

Sicilská kuchyně se od italské v něčem liší, také si zde sice můžete dát pizzu nebo těstoviny, ale svůj díl zde zanechali i Arabové. Díky nim se na Sicílii podávají různé medové pochoutky a maso na sladko.

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

Poloha Palerma, zdroj mapy - openstreetmap.org


 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Palermo (PMO)

Sicílie, úchvatný ostrov na špičce italské boty

Palermo z Norimberka v říjnu za 1 320 Kč

Vlakové nádraží -Palermo Centrale railway station

Vzdálenost do Palerma z Prahy

 

 

Zdroj videa: Round Trip Consulting - Events and Tourism in Sicily, Palermo


 

Zdroj videa: YouTube CC, Richard Randall, Palermo

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, AeroVideos30, Palermo

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 29.04.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.