Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

MHD ve třetím největším městě Itálie, projeďte si Neapol

Krásná je Neapol, zpívá se v jedné známé písni. A je to skutečně pravda. Historie na vás bude čekat za každým rohem a v každé ulici. Pěší procházku po skvostech města můžete prodloužit do turisticky atraktivních míst, když využijete místní MHD. Nejlepší volbou je místní metro.

 

 

 

Propracované linky metra Neapol

Metro v Neapoli je pohodlným, rychlým a spolehlivým dopravním prostředkem. Má sedm linek, každá má svou barvu a číslo. Metro je velmi přehledně značené s dostatkem přestupních stanic. Nástupiště jsou hezky řešená, čistá a můžete si v nich zakoupit jízdné. Linky metra jezdí, co deset minut od šesté hodiny ranní až do jedenácté večerní. Turistické cíle jsou shromážděny zejména kolem metra linky 1. K národnímu archeologickému muzeu vedou vlaky linky 2.

 

Další dopravní prostředky

Linky metra doplňují autobusy, lanovka i příměstské vlaky. Pokryta jsou všechna místa, která byste chtěli navštívit. Autobusy bývají méně spolehlivé, co se jízdního řádu týká. Zastavují jen na znamení a připravte se na tlačenici. Hezkou projížďku slibuje místní lanovka. Celkem čtyři spoje projíždějí po zajímavých místech. Montesanto vás vezme až na romantickou vyhlídku pod hradem Castel Sant´Elmo.

 

Kolik euro zaplatíte za MHD Neapol:

  • 1,50 za běžnou devadesátiminutovou jízdenku,
  • 4,50 za jednodenní, platí do půlnoci,
  • 15,80 za týdenní,
  • 42 za měsíční.

 

Pořídit si můžete i zvýhodněnou Arte Card, která má mimo další výhody v ceně dopravu po Neapoli. Stačí určit počet dní, po které budete kartu využívat.

Autor: Iva Vendolská

 

 

    Mohlo by vás zajímat:
   

Průvodce Neapolí

Hlavní vlakové nádraží v Neapoli

Mapa metra v Neapoli

 

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.