Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jak se dostat do Maďarska?

Maďarsko je naší vlasti velmi blízké. Mnoho z nás by se rádo do tohoto státu a jeho krásných míst vydalo, ale neví si rady. Přitom to není příliš složité a možností je hned několik. Právě následující článek vám poskytne návod, jak se dostat do Maďarska z České republiky, popř. Slovenska. Zároveň se pokusíme srovnat ceny a pohodlí jednotlivých druhů dopravy. 

 

 

Z ČR do Maďarska

Busem to jde

Autobusová doprava do Maďarska je poskytována dvěma společnostmi. Eurolines je levnější, její autobusy vyjíždějí z Prahy, zastavují v Brně a dovezou vás do hlavního města Budapešti. Lístek z této společnosti stojí 400-450Kč, navíc je možná studentská sleva 10%. Vozy Eurolines nabízejí WiFi ve vozech zdrama a jsou většinou méně naplněné.

O něco málo dražší, ale komfortnější vzhledem k vybavení vozů je Regiojet. Lístky tu vycházejí v rozmezí 430-500Kč a v autobusech vás obslouží stevardka, která nabízí časopisy a denní tisk a zdarma teplé nápoje. Autobusy mají navíc v sedačkách zabudované obrazovky, na kterých lze pouštět mnoho filmů a seriálů. To krátí dlouhou chvíli při cestě, která z Prahy trvá až 7,5 hodiny. Výhodou Regiojetu je i to, že zastavuje nejen v hlavním městě, ale i v Györu.

 

Pohodlnější vlak

Cestování vlakem do Maďarska je určitě rychlejší a pohodlnější díky dostatku osobního prostoru v jednotlivých vagónech. U vlaku doporučujeme včasné zakoupení lístků, které pak vyjdou levněji. Tzv. včasná jízdenka z Prahy stojí okolo 550Kč, přičemž standardní cena dosahuje 800Kč. Prodej jízdenek u ČD začíná již 60 dní před odjezdem, přičemž lze zakoupit pouze jízdenku jednosměrnou, což není zcela výhodné, protože na maďarské straně je nákup jízdenky o mnoho složitější. Také proto většina zkušených doporučuje pro cestu zpět zvolit autobus. 

 

Letecká přeprava

Přímou leteckou linku z Prahy do Budapešti nabízí Ryanair a ČSA, doba letu je cca 1h 25m.

 

   
  Přímá letecká linka Praha - Budapešť, přehled na Kiwi.com
   

 

 

Dobrodružství ze Slovenska do Maďarska

Velmi zajímavá může být kombinovaná varianta, kdy nejprve zavítáte na Slovensko a poté se vypravíte do Maďarska. Na Slovensko se dostanete vlakem i autobusem, dále už pojedete pouze vlakem. Ideální je využít rychlík Košice-Miškolc-Budapešť nebo Bratislava-Nové Zámky-Štúrovo-Vác.Budapešť. Výhodou je tady možnost zakoupení velmi levné zpáteční jízdenky s 30 denní platností, kde sleva dosahuje 66%. Zpáteční jízdenka je dokonce levnější než jízdenka jednosměrná, proto ji doporučujeme koupit, i když ji nevyužijete. 

Dostat se do Maďarska není problém, existují dokonce možnosti, kdy můžete využít velmi levnou dopravu nebo dopravu zdarma, např. z Komárna nebo dalších míst na Slovensku. Navíc senioři nad 65 let mají v Maďarsku dopravu vlakem zdarma, ale pozor právě proto by měli myslet na zajištění místenky tak, aby měli místo ve vlaku rezervováno. V každém případě lze říci, že cesta do Maďarska není nic drahého a nedostupného, tak neváhejte a vyražte autobusem nebo vlakem.

 

 

 

 

 

       
      Čtěte také:
     

Přehled maďarských lázní

     

7 největších jezer v Maďarsku

     

Seznam letišť v Maďarsku

       
Vložil/a: Daniel Česák 11.02.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.