Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jak se dostat do Rumunska?

Jestli se nechcete do Rumunska vypravit s cestovní kanceláří – což bývá zpravidla cesta nejpohodlnější, neboť se nemusíte o nic starat, prostě zaplatíte a jedete (tedy pokud zrovna vámi vybraná cestovka není v úpadku) - zbývá vám ještě spousta jiných možností.

 


Letecká přeprava

Nejrychlejší je samozřejmě  letecká doprava. Vybrat si můžete buď přímé lety, a to s našimi ČSA, anebo s rumunskými leteckými společnostmi TAROM nebo SMARTWINGS. Přímý let trvá zhruba dvě hodiny. Letět můžete také třeba s Lufthansou či společností Austrian, ovšem musíte počítat s přestupem.

 

     
  Lety z Prahy do Rumunska přes Kiwi.com
 
  Praha - Kluž (i s přestupem)  
  Praha - Bukurešť (i s přestupem)  
     

 


 

     
  Přehled rumunských letišť  
  Letiště Kluž (CLJ) Letiště Temešvár (TSR)
  Letiště Bukurešť (OTP) Letiště Craiova (CRA)
  Letiště Sibiu (SBZ) Letiště Bacau (BCM)
     

 

Do Rumunska autem

Někdo se rád i na takto dlouho cestu vydá autem. Buď preferuje možnost zastávek s prohlídkami krajiny a oblastí, jimiž projíždí, a tedy příliš nespěchá. Anebo si s sebou veze vybavení na horské túry v úžasných rumunských Karpatech a Transylvánských Alpách (jižní Karpaty).

Ideální cesta vede přes Slovensko (Praha – Brno – Bratislava) a Maďarsko, v němž máte více možnost, jak se dobře dostat na rumunský přechod.

  • Györ – Budapešť – Szeged – Arad
  • anebo přes Debrecen či Szolnok k přechodu Oradea

Pokud se chcete autem vydat až k Černému moři (například do rekreačního letoviska Mamaia) bude vaše cesta dlouhá kolem 1500 km, což bude zdatnému řidiči trvat přibližně 20 hodin. Lepší však je rozdělit si cestu na dva dny – s přespáním – a možností volnější jízdy s prohlídkou krajiny.

 

Trasa cesty autem Praha - Bukurešť, vzdálenost - 1 350 km, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Při jízdě po dálnicích budete potřebovat na Slovensku i v Maďarsku dálniční známky. Na Slovensku zaplatíte poplatek elektronicky a můžete tak učinit online již před jízdou, a to na stránkách eznamka.sk. Cena je 10 euro na 10 dní, anebo 14 euro na měsíc. Doklad o platbě si dobře uschovejte.

Za použití maďarských dálnic uhradíte známku rovněž elektronickým systémem. Na deset dní uhradíte 2975 HUF, což je přibližně 250 Kč; měsíční známka vás vyjde na 4780 HUF  - asi 400 Kč.

V Rumunsku musíte zaplatit za silnice všech tříd. Hned za přechodem z Maďarska budete potřebovat silniční známku – rovinietu. I tu si můžete pořídit online, a to na e-rovinieta.ro. Cena je 3 eura na týden, anebo 7 euro na měsíc. V Rumunsku navíc zaplatíte při přejezdu mostů přes Dunaj. Cena činí 6 – 12 euro. Ceny benzínu si zjistěte na internetu – v Maďarsku a Rumunsku jsou nižší než u nás.

 

Do Rumunska autobusem

Tato cesta je pohodlná a levná. Přímý spoj z Prahy do Aradu či Temešváru autobusem  RegioJet vás přijde na 550 korun.

   

A jaká je cesta vlakem?

Příjemná a pohodlná, bez jakýchkoliv starostí. Můžete využít vlaky EuroCity nebo EuroNight, které jezdí z Prahy, Brna a Pardubic. Přestup by měl být jen jeden, a to v Budapešti. Cena není vysoká – při pořízení zpáteční jízdenky City Star (pro dvě až pět osob) zaplatíte za dvě osoby něco přes 6 tisíc Kč.

 

 

 

 

       
    Čtěte také:  
   

10 důvodů, proč jet na dovolenou do Rumunska

 
   

Aerolinka TAROM navýší počet letů z Prahy do Bukurešti

 
   

Přehled měst v Rumunsku

 
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.02.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.