Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Bukurešť (OTP)

en.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Henri Coandă International Airport dle slavného rumunského vynálezce. Leží zhruba 16,5 km na severozápad od centra hlavního města Bukurešti. Jde o největší a nejrušnější letiště v zemi, za loňský rok přepravilo přes 9 mil. cestujících. Slouží nejen dopravě osobní, ale také nákladní.

Web aeroportu: www.bucharestairports.ro/en

Na počátku své historie nebylo letištěm civilním, ale vojenským. Během druhé světové války zde svou základnu našlo německé letectvo.

 

V roce 1965 došlo k omezení tohoto využívání, byť tady svou základnu mělo tentokrát letectvo rumunské. Ještě téhož roku pak oficiálně vzniklo letiště civilní s novou přistávací dráhou, tehdy nejdelší v Evropě. Na svou dobu bylo letiště velmi moderní. Roku 1970 došlo ke slavnostnímu otevření nového terminálu.

 

en.wikipedia.org

    By Albinfo (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons


Od 90. let si prošlo třemi etapami expanze. V budoucnu by navíc měl vzniknout také nový terminál s kapacitou zhruba 5 mil. cestujících za rok. Což z něj zároveň činí také nejmodernější rumunské letiště.

Aktuální přílety a odlety


Mapa

    Trasa přímého letu Praha - Bukurešť, výběr tarifů na webu Kiwi.com

 

 
Přehled rumunských aeroportů zde

       By Luciandrei (Own work+ File:Romania_location_map.svg) [CC0], via Wikimedia Commons
 


Hlavní město Rumunska - Bukurešť

Bukurešť je rumunskou metropolí a zároveň i největším městem země, která se rozkládá na řece Dâmbovița. Žijí v něm necelé 2 mil. obyvatel a dnes jej můžeme považovat také za centrum hospodářství, kultury, politiky i důležitý dopravní uzel. K názvu města se váže legenda, podle níž pochází označení ze jména Bucura čili veselý.

 

cs.wikipedia.org

      By Crislia  [CC BY-SA 4.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)] Wikimedia Commons

 

Historie sahá do poměrně nedávného 14. století, tehdy ale ještě ne pod současným názvem. Vůbec poprvé se Bukurešť jako taková objevuje v záznamech nechvalně proslulého knížete Vlada Țepeșe (jinak též Vlad III. Dracula) o století později.

Rozkvétající Bukurešť o svou krásu přišla zejména za éry diktátora Nikolaje Ceaucesca. Komunismu padla za oběť četná architektura v historickém jádru. Byť tu současně za jeho vlády vznikl monument lákající návštěvníky dodnes – impozantní stavba známá jako Dům národů, v současnosti sídlo parlamentu.

Z období socialismu se město stále plně nevzpamatovalo. Životní úroveň dosud není příliš vysoká, cestovní ruch se teprve začíná rozvíjet.

 

Tipy z booking.com

Bukurešť ubytování

Bukurešť

 


*Autor úvodní fotky - By Einsteinbud (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 
Mohlo by vás zajímat: seznam 300 mezinárodních letišť
 

 

 

 

Čtěte také:

10 důvodů, proč jet na dovolenou do Rumunska

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Aerolinka TAROM navýší počet letů z Prahy do Bukurešti na 5 týdně

Městská doprava v Bukurešti

Jak dlouho trvá let do Rumunska?

Jak vypadají letenky?


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.