Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jaká měna je v Indii?

Indickou měnou je indická rupie – zkratkou je INR, anebo Remnožné číslo Rs. Jedna rupie má 100 paisa. Bankovky se používají v hodnotách od 10 do 2000 rupií.

 

 

 

Reserve bank of India, Adithya pergade (talk) 16:06, 25 June 2018 (UTC) [GODL-India (https://data.gov.in/sites/default/files/Gazette_Notification_OGDL.pdf)], via Wikimedia Commons

 

Pokud se do Indie chystáte, musíte s sebou vzít eura, britské libry nebo dolary, které přímo v Indii za rupie vyměníte. Jinde než tam je neseženete, nesmějí se vyvážet ani dovážet. Až budete směňovat západní měnu za rupie, dobře si ohlídejte, jakou mají indické bankovky platnost, zda jsou pravé a přepočítejte si je – v roce 2016 byl změněn vzhled nejpoužívanějších bankovek 500 a 1000 Rs!

 

Měnit je nejlepší v pouličních směnárnách, které jsou „na každém rohu“ a většinou bývají bez poplatků. Obejděte jich víc, abyste si mohli vybrat tu s nejvýhodnějším kurzem. Ve směnárnách můžete i smlouvat – většinou se vám to podaří, měníte-li více než 100 EUR nebo USD.

 

Při výměně v bankách musíte předložit pas s platným vízem a směna bude zpoplatněna.

Až obdržíte balíček rupií sešitý sešívačkou, zůstaňte v klidu – v Indii je to běžný jev. Překvapit by vás neměly ani špinavé a potrhané bankovky – zaplatíte s nimi bez problémů.

K pořízení indické měny můžete využít i bankomaty.

Ceny jsou v Indii poměrně nízké, avšak v turistických oblastech se většinou vyšplhají mnohonásobně výš ve srovnání s běžnou cenou – musíte zkrátka smlouvat.

Autor: Jaroslava Linková


 

  Čtěte také:  
 

Tipy a rady na cestu do Indie

Seznam letišť v Indii

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.