Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Tipy a rady na cestu do Indie

Foto, en.wikipedia.orgIndie, oficiálně Indická republika s více než miliardou obyvatel je druhá země, co se týče velikosti populace na světě, leží na Indickém subkontinentu v jižní Asii.

 

 

 

 

 

Před cestou

Podmínky pro vstup do země se velmi často mění, proto je dobré, sledovat web indické ambasády v Praze, kterou musíte navštívit rovnou 2x, aby vám bylo vízum vydáno. Nyní dávejte bedlivý pozor, protože zde je trochu odlišnost oproti jiným zemím – pas musí být platný ještě 6 měsíců po ukončení víza, což znamená, že pokud máte vízum na 3 měsíce, pas musí mít platnost 9 měsíců. Někteří úředníci pro vydání víza vyžadují i doklad o rezervaci letenek či hotelu, a pokud máte třeba pouze jednosměrnou letenku, požadují vysvětlení. (podmínky pro vstup do země - mzv).

 

 

   Poloha země, mapa - openstreetmap.org

 

Doporučovaným očkováním jsou očkování proti žloutence A i B a tyfu. Není úplně nutné, zatěžovat tělo očkováním proti malárii, pouze je vhodné, hlídat si teplotu, a pokud se vám zvýší, není nic jednoduššího než zajít za lékařem, který vám udělá test, jehož výsledky budete znát již za 2 hodiny.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Jazyk

Úředním jazykem tu je hindština, kterou se mluví převážně na severu. Vedlejším úředním jazykem je angličtina, proto by neměl být problém, dorozumět se. Jednotlivé státy v Indii pak ale mají vlastní úřední jazyky i písmo.

 

 

Měna

Indické rupie neseženete nikde jinde než pouze v Indii, nejlépe je vyměníte asi za dolary. Některé banky směňují peníze pouze svým klientům. Výběry z bankomatů jsou někdy také tvrdým oříškem. Bankomat nemívá větší sumy, takže je lepší mít u sebe cash a nespoléhat se na ně. Měnit peníze mimo banky či registrované směnárny je nelegální.

 

Rupie

Indická rupie - aktuální kurz

 

Všeobecné informace a doporučení

Do Indie je vhodné vyrazit v období od listopadu do března, kdy je počasí dobré po celé zemi. Střídají se tu totiž 3 roční období - období horka, monzunů a chladné období.

Foto, en.wikipedia.orgNeexistuje zde letní a zimní čas, hodinky si tedy při našem zimním období přeřiťte o 4,5 hodiny dopředu a v létě o 3,5 hodiny. Indové čas příliš neřeší, hodina sem, hodina tam, na vše se tu čeká, ať už jde o vstup do muzea či odjezd autobusu.

Elektrické napětí je stejné jako v ČR, ale výpadky elektřiny na několik hodin tu nejsou ničím zvláštní. Někdy se dokonce může stát, že je proud velice slabý, takže si nedobijete ani váš mobilní telefon.

S ohledem na místní zvyklosti není vhodné, nosit krátké kalhoty či odhalená ramena.

Velkým problémem jsou veřejné záchody pro ženy, které nenajdete někdy ani v lepších restauracích.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Kam můžete letět? Seznam indických letišť

Indie

Mapa


Ubytování v této destinaci přes booking.com

Aktuální čas v Indii  (Time in New Delhi)

 

 

Čtěte také:

Letenky z Budapešti do Indie za 8 287 Kč

Akční letenka z Prahy do indického Dillí

Letenky z Vídně do Indie za 10 290 Kč

Indické letiště Indira Gándhí (DEL)

Pelikán: Indie z Vídně za 7 790 Kč

Vídeň – Nové Dillí za 7 700 Kč

Letenky do Indie: Bombaj za 8 891 Kč

Levně do Indie za 7 790 Kč

Bombaj z Vídně za 4 450 Kč

Průvodce - Dillí

Letiště Bombaj (BOM)

Měna a placení v Indii

Doba letu - Indie

Letiště v Indii

 

 

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.