Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jaké doklady potřebujete při cestě do Thajska?

Chcete-li se vypravit do Thajského království (dříve Siam, hlavní město Bangkok), je potřeba si včas vyřídit pas, jehož platnost bude trvat ještě 6 měsíců od data vstupu na území Thajska. V případě, že tomu tak nebude, může se stát, že do země nebudete vpuštěni. Doporučuje se pas si ještě naskenovat a uložit ho na jiné místo než originál, abyste pro případ ztráty měli jeho kopii.

 

 

Jedete-li do Thajska za turistikou, to znamená na dobu maximálně 30 dnů, nepotřebujete vízum. Takto to však platí jen při letecké dopravě. Pokud se do země dostanete pozemním překročení hranic (například autem z Kambodže), máte nárok na bezvízový turistický pobyt v délce jen 15 dnů. Prodloužit dobu turistického bezvízového pobytu je možné jen ve výjimečných případech – třeba při pobytu v nemocnici.

 

Při samotném vstupu do země musíte tedy předložit pas a připravte se, že můžete být požádani o doložení 10 tisíc ThB na jednu vstupující osobu, anebo 20 tisíc ThB pro rodinu.

Navštívíte-li Thajsko, jste povinni se do 24 hodin přihlásit na imigračním úřadu. Ve většině případů však tuto povinnost za vás přebírá vaše ubytovací zařízení.

 

Při překročení pobytu zaplatíte pokutu ve výši 500 ThB za den. Jestliže by se jednalo o delší překročení povolené doby pobytu a nebudete mít u sebe zpětnou letenku, budete dopraveni do detenčního centra a příkazem soudu budete na vlastní náklady ze země vyhoštěni.

 

Při vycestování z České republiky nepotřebujete mít u sebe mezinárodní očkovací průkaz.

Před cestou do Thajského království je vhodné si předem ověřit, jestli se podmínky pro vstup a pobyt v této zemi nějak nezměnily.

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Tipy a rady na cestu do Thajska

   

Cestovní deníček – Thajsko

   

Seznam letišť v Thajsku

   

Thajská kuchyně

   

Měna a placení

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 22.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.