Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jezero Katlov

KatlovJezero je soukromou vodní plochou známého rybáře Jakuba Vágnera, nacházející se zhruba 14 kilometrů od Kutné Hory. V blízkosti je i chatová osada. Původ jezera sahá až do středověku a jeho název by měl dle legendy, být odvozen od císařského kata, který zde měl výsadní právo  rybařit. V průběhu své existence nebyla plocha využívána pouze jako rybník, ale také jako úrodné pole.

 

 

 

Na ploše 25 hektarů je celkem 17 lovných míst, čímž je zaručeno ničím nerušené a třeba i úspěšné rybaření pro všechny. Jezero láká na 25 kilové kapry a 5 kilové líny. Měli byste ale určitě vědět, že tato plocha není úplně vhodná pro začínající rybáře. Na celé ploše je vysazeno kolem 400 kaprů, a tak se nejedná o zcela jednoduchý rybolov. Znát byste měli i motto tohoto rybníku ,,chyť a pusť“.

Samozřejmě si lze zapůjčit lehátka, sedátka, ale i pruty. Povolenku můžete vyřídit až přímo na místě, u správce areálu. Jezero nabízí velmi pěkné zázemí a jeho okolí je obklopeno nedotčenou přírodou s lesy. K jezeru tak můžete vyrazit s celou rodinou.

 

Kde jezero leží? Mapa

 

Nabídka ubytování v Kutné Hoře na booking.com

Booking.com

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   


Vložil/a: Daniel Česák 17.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.